Majster roka 2022: Premena záhrady s krásnymi záhonmi

Záhony v záhrade
Zdroj: Ľubomíra Fajthová

S veľkou radosťou by som chcela do súťaže Majster roka zapojiť môjho muža Ferka, ktorý pre mňa s láskou a veľkou drinou vyrobil mega záhony.

Začalo to mojou nevinnou myšlienkou v súvislosti s článkom o permakultúre ešte počas karantény v novembri 2021. Moja predstava bola veľmi jednoduchá – v porovnaní s realizáciou celého projektu, ktorého stavba trvala takmer 2 a pol mesiaca a museli sme do nej zapojiť aj ostatných členov rodiny.

Stavba záhonov
Zdroj: Ľubomíra Fajthová

Drevo, ktoré sme použili na záhony, sme kúpili z druhej ruky a mylne som si myslela, že ho postačí položiť na zem a hurá na sadenie. Môj muž je veľký detailista a všetko čo robí, robí tak, aby to vydržalo čo najdlhšie. Takže si môžete predstaviť, čo všetko bolo pred cestou do vytúženého finále.

Stavba záhonov
Zdroj: Ľubomíra Fajthová

Od morenia, opakovaného natierania a lakovania, cez bublinkové fólie, plechy, tmelenie, silikónovanie, lepenie páskou – bolo na ceste za splnením môjho sna ešte veľa úkonov a činností. Za to všetko, a za oveľa viac, patrí veľká vďaka môjmu mužovi a celej rodine. Ako sa naša záhradka nakoniec podarila, môžete vidieť na fotkách.

Fajthová Ľubomíra

Záhony v záhrade
Zdroj: Ľubomíra Fajthová
Príspevok bol zaradený do súťaže Majster roka 2022, ktorej ste sa mohli zúčastniť do konca júna 2022. Pozrite si, ako súťaž dopadla a spoznajte nášho víťaza! V septembri na našom webe spúšťame hlasovanie verejnosti o najlepší uverejnený projekt, tak zostaňte s nami.

Komentáre

  1. Prilis dlhe, urobil by som tam aspon 3 prechody. Pri dlhych zahonoch ked som v strede a chcem sa dostat na opacnu stranu, treba obist mega dlhy zahon. Je to potom dost neprakticke.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.