Dvojpodlažný domček na strome vhodný aj na prespávanie

domček na strome
Zdroj: Mário Harnúšek

Domček (skoro) na strome je naším korona projektom, keďže som ho staval od jari 2020 do jari 2021.

Je takou menšou alternatívou domu na strome. Keďže náš strom na to nemal správnu veľkosť, musel som si pomôcť a domček vysunúť mimo neho, na štyri agátové koly. So stromom je prepojený terasou, ktorá je v jeho korune.

domček na strome
Zdroj: Mário Harnúšek

Bol to nápad našej dcéry Hanky, ktorá o takom domčeku snívala a pomohla mi aj vyvŕtať a neskôr zabetónovať jamy na nosné koly domčeka. Ostatné už nechala na mňa. Bola to taká procesuálna tvorba, pri ktorej nápady „ako to bude ďalej“ prichádzali postupne.

domček na strome
Zdroj: Mário Harnúšek

Domček má dve podlažia, na prvom je miestnosť so zatiaľ provizórnym nábytkom. Rád by som ju zariadil na hranie pre deti. Vrchné poschodie slúži na odpočinok a dá sa v ňom prespať. Z veľkého okna je pekný výhľad na okolitú prírodu.

domček na strome
Prvé prespávanie | Zdroj: Mário Harnúšek

Zaujímavosťou bolo, že keď už bol domček postavený, objavil som kresbu nášho syna Maťka, ktorú kreslil ešte ako prváčik. Na obrázku bol presne tento náš domček na čerešni :).

Domček na strome
Zdroj: Mário Harnúšek

Mário Harnúšek

Príspevok sme uverejnili v rámci súťaže Majster roka 2021. Zostaňte s nami, pretože v septembri spúšťame druhé kolo hlasovania o Majstra roka!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.