Detský domček s hojdačkou a šmykľavkou zhotovený za víkend

Detský domček so šmykľavkou
Zdroj: Marian Nemčko

Na prianie krstnej dcéry som zhotovil pre jej dve deťúrence detský drevený domček. Zhotovenie domčeku prebehlo počas jedného víkendu. Námet pre domček som našiel v časopise UROB SI SÁM, ktorý som trocha vylepšil.

Po zabetónovaní kovových kotiev sa upevnila hlavná konštrukcia domčeka. Použil som hranoly 10 x 10 cm, ktoré boli ohobľované zo všetkých strán.

Výstavba detského domčeka
Zdroj: Marian Nemčko

Následne som zhotovil podlahu z červeného smreka. Na strechu bol použitý tiež červený smrek, ktorý je odolnejší voči poveternostným vplyvom. Strechu sme zakryli kanadským šindľom.

Vonkajšie steny som obložil zrubovým profilom, vnútorné steny domčeka tatranským profilom.

Detský domček so šmykľavkou
Zdroj: Marian Nemčko

Po natretí domčeka lazúrou na drevo sa vyhotovilo zábradlie v tvare pasteliek, ktoré sme natreli farebne. Pripevnili sme šmykľavku z ľavej strany, hojdačku a na pravú stranu sme pripevnili lezeckú sieť. Z čelnej strany sme napísali mená detí, pre ktoré bol domček vyrobený.

Detský domček so šmykľavkou
Zdroj: Marian Nemčko

Namiesto rebríka sme urobili lezeckú stenu s umelými kameňmi, po ktorých sa deťúrence dostanú do domčeka a následne sa môžu šmýkať.

Detský domček so šmykľavkou
Zdroj: Marian Nemčko

Marian Nemčko

Príspevok sme uverejnili v rámci súťaže Majster roka 2021. Zostaňte s nami, pretože v septembri spúšťame druhé kolo hlasovania o Majstra roka!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.