Stojan pod vianočný stromček

Stojan pod vianočný stromček

Čoraz častejšie sú živé vianočné stromčeky nahrádzané umelými. Na chate či chalupe však živý smrek alebo borovica svojou neopakovateľnou vôňou ihličia spríjemní vianočnú atmosféru. Na upevnenie vianočného stromčeka môžeme použiť aj tento stojan.

Na výrobu stojana potrebujeme oceľový plech hrubý 5 mm, oceľovú rúrku s priemerom 108 mm a oceľovú rúrku s priemerom 48 mm.

Trpaslíka si môžeme vyrezať priamočiarou pílou alebo vystrihnúť ručnými elektrickými nožnicami. Jeho presný rozmer je 180 x 265 mm. Po vystrihnutí trpaslíkov ostré hrany obrúsime. Oceľovú rúrku s priemerom 108 mm zo spodnej strany uzatvoríme privarením oceľového plechu hrubého 5 mm. Do stredu tejto rúrky privaríme tenšiu oceľovú rúrku s priemerom 48 mm, ktorú ešte v spodnej časti pred zvarením prevŕtame 10 mm vrtákom, aby v stojane mohla byť voda, ktorá predĺži život stromčeka. Následne k oceľovej rúre s priemerom 108 mm privaríme podľa fotografie trpaslíkov. Zvar opracujeme a celý stojan natrieme základnou farbou. Povrchovú úpravu stojana pod vianočný stromček môžeme spestriť vymaľovaním trpaslíkov, ako je na našom stojane.

Bc. Jozef Sendrej, Teplička
Zdroj: časopis Urob si sám

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.