Staňte sa maliarmi! Namaľujte si obraz podľa čísel

Obraz maľovanie podľa čísel farebná mapa sveta
Zdroj: Dovido

Nemusíte byť nadaným maliarom, aby ste namaľovali vlastný obraz. S maľovaním podľa čísel sa umelcom stane každý. Aj vy.

Maľovanie podľa čísel je jednoduché, kreatívne a relaxačné. Obraz, o ktorom ste vždy snívali si vymaľujete sami a profesionálny efekt dosiahnete bez akejkoľvek odbornej pomoci. Prebuďte umeleckého ducha, ktorý vo vás drieme a staňte sa maliarom.

Obraz maľovanie
Zdroj: Dovido

Nie je to len o maľovaní

Pri maľovaní podľa čísel zažijete veľa zábavy, získate originálnu dekoráciu na stenu a pocit hrdosti, pretože obraz ste namaľovali vy sami. Maľovanie vám toho prinesie oveľa viac. Sústredíte sa na každý pohyb štetca. Snažíte sa udržať ho v hraniciach, ktoré určujú jednotlivé kontúry. Rozvíjate motorické schopnosti a trénujete sústredenie, trpezlivosť a koordináciu. Popri tom všetkom zabudnete na okolitý svet a myseľ na chvíľu zabudne na starosti, s ktorými sa každý deň pasujete.

Obraz maľovanie podľa čísel portrét ženy
Zdroj: Dovido

Jednoduché a zábavné

V exkluzívnej súprave na maľovanie nájdete všetko, čo potrebujete. Plátno s vytlačeným vzorom a očíslovanými políčkami, 2x štetec s rôznou hrúbkou štetín a akrylové farby v nádobkách očíslované tak, aby ste presne vedeli, na ktoré miesto na obraze treba danú farbu naniesť. Nechýba ani vymaľovaná predloha, ktorej sa pri maľovaní podľa čísel môžete držať. Výber motívu necháme na vás. Príroda, kvety, zvieratá, ľudia, mestá, mapy, krajiny, nápisy, čiernobiele obrazy, či obľúbené rozprávkové postavičky. Veľkosť a náročnosť obrazu prispôsobte svojim možnostiam a schopnostiam. Začnite niečím nenáročným a keď sa vám maľovanie zapáči, pustite sa aj do niečoho komplikovanejšieho.

maľovania podľa čísel
Zdroj: Dovido

Najskôr sa rozhodnite, kde obraz zavesíte

Maľovanie prebieha v troch fázach. V prvej sa na maľovanie pripravujete, v druhej maľujete a v poslednej svoje dielo obdivujete. Motív obrazu, ktorý si vyberiete sa vám musí v prvom rade páčiť, ale to nie je jediné kritérium, ktoré musí splniť. Pri maľovaní si dáte záležať a strávite pri ňom veľa času. Obraz nakoniec neskryjete za skriňu. Je lepšie, keď ním podporíte zariadenie a celkový dizajn. V opačnom prípade interiér obrazom „rozbijete“ a nebude sa vám páčiť.

farebná kytica
Zdroj: Dovido

Predlohu na maľovanie ste si vybrali, začíname!

Pripravte si miniateliér, v ktorom sa budete maľovaniu venovať. Počítajte s tým, že vám občas nejaká farba kvapne na zem, niečo zašpiníte. Maľovanie podľa čísel si rozložte na miesto, ktorému farba neuškodí a rýchlo ju z povrchu zotriete. Okrem súpravy na maľovanie si pripravte nádobku s vodou na vyplachovanie štetcov a handričku, ktorá pomôže štetcu zbaviť sa prebytočnej vody.

Obraz maľovanie podľa čísel žirafa
Zdroj: Dovido

Obraz vyfarbujte postupne. Držte sa predlohy. Vymaľujte všetky jednotky a potom prejdite na ďalšie číslo. Začnite v jednom rohu a číslami sa nechajte viesť dole a do strán. Do maľovania s ďalšou farbou sa pustite, až keď je tá prvá suchá. Udržíte presnejšie kontúry a farby sa do seba nebudú tak vpíjať. Akrylové farby schnú rýchlo. Vymeňte si vodu, vymyte štetce a doplňte energiu na ďalšie čísla. Pri takomto štýle maľovania nemusíte vymývať štetec tak často, farby v tégliku nebudú vysychať a ich spotreba bude tiež menšia. Výsledkom svojej práce sa nezabudnite pochváliť. Nikdy neviete, koho tým inšpirujete.

Zdroj: Dovido s.r.o.