image 35585 25 v1
Galéria (8)

Originálne pohľadnice zo zvyškov papiera

Vyrobte si pohľadnice zo zvyškov papiera. Môžete ich darovať ako narodeninový pozdrav alebo ako kartičku k darčeku, napríklad ku dňu matiek.

Galéria

Originálne pohľadnice -
Originálne pohľadnice
Originálne pohľadnice
Originálne pohľadnice
Originálne pohľadnice
Originálne pohľadnice
Originálne pohľadnice

Materiál a pomôcky

 papiere na scrapbooking
 bavlnený špagát
 nožnice
 obojstranná lepiaca páska
 dekoratívne mašličky a drevené motýle
• raznice na papier 

POSTUP

1 Nastrihajte si papierové pásiky. Z nich si vytvorte vlajočky: nožnicami vystrihnite malý trojuholník na jednej strane papierového pásu. Vlajočky budú vyzerať krajšie, ak nebudú všetky rovnaké. 

2 Vyberte si bavlnenú šnúrku (alebo špagát – hodí sa ku všetkému) a odstrihnite z nej kúsok. Farbu šnúrky môžete zladiť s farbou papiera. 

3 Na zadnú stranu každej vlajky prilepte kúsok obojstrannej lepiacej pásky. Odlepte ochranú fóliu z pásky, priložte bavlnenú šnúrku a vlajočku cez šnúrku zahnite. 

4 Na šnúrku – jej dĺžku prispôsobte veľkosti pohľadnice – prilepte vlajočky rôznych veľkostí a farieb, nech je pestrá a rôznofarebná. 

5 Základ na pohľadnicu vyrobíte z papiera na scrapbooking. Odstrihnite si požadovanú veľkosť papiera alebo použite jeden celý hárok papiera. V ponuke nájdete rôzne veľkosti papierov na scrapbooking. Hárok potom zohnite na polovicu. Vznikne vám pohľadnica, do ktorej môžete napísať odkaz alebo venovanie.

6 Vlajočky prilepte pomocou obojstrannej pásky na pohľadnicu – stačí, ak prilepíte iba krajné vlajky. Pohľadnicu môžete dozdobiť pomocou razníc na papier. My sme na spodný okraj pohľadnice použili raznicu v tvare mašličky. 

Technika scrapbooking

Táto technika má široké využitie. Z papiera môžete vyrobiť rôzne albumy, zošity, zápisníky, pohľadnice, ale aj škatuľky na malé darčeky. Ak máte radi papier a radi niečo vyrábate, výroba pohľadníc je dobrý začiatok, ako sa oboznámiť s technikou scrapbooking.

tip

Šnúrku s vlajkami môžete použiť nielen na pohľadnicu, ale hodí sa aj na ozdobenie darčekových škatuliek. Na vlajočky môžete napísať odkaz, venovanie alebo želanie pre obdarovaného.

text, foto a realizácia www.sperkovo.sk
zdroj časopis Tvorivé ekobývanie 2/2016, JAGA GROUP, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje