Originálne pohľadnice zo zvyškov papiera

image 35585 25 v1

Vyrobte si pohľadnice zo zvyškov papiera. Môžete ich darovať ako narodeninový pozdrav alebo ako kartičku k darčeku, napríklad ku dňu matiek.

Materiál a pomôcky

 papiere na scrapbooking
 bavlnený špagát
 nožnice
 obojstranná lepiaca páska
 dekoratívne mašličky a drevené motýle
• raznice na papier 

POSTUP

1 Nastrihajte si papierové pásiky. Z nich si vytvorte vlajočky: nožnicami vystrihnite malý trojuholník na jednej strane papierového pásu. Vlajočky budú vyzerať krajšie, ak nebudú všetky rovnaké. 

2 Vyberte si bavlnenú šnúrku (alebo špagát – hodí sa ku všetkému) a odstrihnite z nej kúsok. Farbu šnúrky môžete zladiť s farbou papiera. 

3 Na zadnú stranu každej vlajky prilepte kúsok obojstrannej lepiacej pásky. Odlepte ochranú fóliu z pásky, priložte bavlnenú šnúrku a vlajočku cez šnúrku zahnite. 

4 Na šnúrku – jej dĺžku prispôsobte veľkosti pohľadnice – prilepte vlajočky rôznych veľkostí a farieb, nech je pestrá a rôznofarebná. 

5 Základ na pohľadnicu vyrobíte z papiera na scrapbooking. Odstrihnite si požadovanú veľkosť papiera alebo použite jeden celý hárok papiera. V ponuke nájdete rôzne veľkosti papierov na scrapbooking. Hárok potom zohnite na polovicu. Vznikne vám pohľadnica, do ktorej môžete napísať odkaz alebo venovanie.

6 Vlajočky prilepte pomocou obojstrannej pásky na pohľadnicu – stačí, ak prilepíte iba krajné vlajky. Pohľadnicu môžete dozdobiť pomocou razníc na papier. My sme na spodný okraj pohľadnice použili raznicu v tvare mašličky. 

Technika scrapbooking

Táto technika má široké využitie. Z papiera môžete vyrobiť rôzne albumy, zošity, zápisníky, pohľadnice, ale aj škatuľky na malé darčeky. Ak máte radi papier a radi niečo vyrábate, výroba pohľadníc je dobrý začiatok, ako sa oboznámiť s technikou scrapbooking.

tip

Šnúrku s vlajkami môžete použiť nielen na pohľadnicu, ale hodí sa aj na ozdobenie darčekových škatuliek. Na vlajočky môžete napísať odkaz, venovanie alebo želanie pre obdarovaného.

text, foto a realizácia www.sperkovo.sk
zdroj časopis Tvorivé ekobývanie 2/2016, JAGA GROUP, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.