Príprava bezrámového obrazu

Príprava bezrámového obrazu

Vo voľnom čase sa venujem amatérskemu maľovaniu obrazov. Keďže potrebujem rôzne rozmery rámov a plôch na ktoré maľujem, pravidelne si pripravujem plátna aj rámy svojpomocne.

Súťaž:

Spevnenie maliarskej plochy

Čo potrebujem:

• drevené lišty na spevnenie plochy obrazu
• sololit
• univerzálne lepidlo Pattex Chemoprén alebo Pattex Wood Express
• pílka na drevo


 
Postup:

Podľa zvolenej veľkosti obrazu pílkou na drevo narežem sololit do želaného rozmeru a tvaru. Drevené lišty potom narežem podľa dĺžky a šírky sololitovej plochy. Nalepím ich po obvode sololitu smerom dovnútra plochy. Nechám ich vytvrdnúť. Keď ide o väčšiu plochu počas vytvrdnutia lepidla ich aj zaťažím, čím zabránim, aby bola sololitová doska v rovine a v budúcnosti sa neprehýbala. Po vytvrdnutí na sololit nanesiem šeps a môžem začať maľovať napríklad akrylom.

Niekedy obraz na stenu upevním aj lepením – hlavne vtedy, ak nie je omietka rovná a odstával by tak od steny.

pripravil: Rudolf Hudcovic

SÚŤAŽ!!!

Zapojte sa aj vy do našej čitateľskej súťaže o najkreatívnejší domáci nápad a hrajte o tablet Sencor Element 9.7 a pomocníkov do domácnosti od spoločnosti Henkel. Desiati z vás sa môžu tešiť na hodnotné produktové ceny a celoročné predplatné časopisu Urob si sám.
 
Podrobnosti o súťaži nájdete TU.

Ďaľšie súťažné nápady:

http://urobsisam.topky.sk/domaca-pohoda/hand-made/netradicne-saty-2151.html?dano_kurek=1

http://urobsisam.topky.sk/navody/zahrada/ako-si-skraslit-plechovy-odpadkovy-kos-2146.html

http://urobsisam.topky.sk/navody/nabytok/stojan-na-pastelky-z-toaletneho-papiera-2147.html

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.