Okladacie miesto na drobnosti

okladacie miesto na drobnosti

Základ pre tento nápad tvoria praktické zásuvkové prvky z preglejky, ktoré si môžeme kúpiť v stavebnom obchode. Zásuvkové boxy z preglejky sú vhodné na uloženie drobností a celkom inak budú pôsobiť, ak sa z nich zhotoví vtipný nábytok.

Praktický nábytok
Odkladacia veža pozostáva zo štyroch päťposchodových zásuvkových veží. Konštrukciu vytvoríme podľa priloženého návodu. Zásuvky nakoniec natrieme farebnou, zdraviu neškodnou lazúrou. 

 
Na spodok príručného stolíka namontujeme kolieska uložené v plastovom kryte. Nakoniec priskrutkujeme nástrčné osky. Pri kúpe koliesok treba dbať na to, aby boli vhodné na povrch našej podlahy. Tento model sa používa na tvrdé povrchy a koberce.
 
Na nasadenie hornej a podlahovej plochy navŕtame do vrchnej a spodnej časti skriniek otvory. Cez ne potom tieto plochy priskrutkujeme. Zlepíme dva vežové prvky. Zveráky skrinky spolu fixujú. Aby sa nevytvorili odtlačky, použijeme vložky.
 
Keď sú prvé dva vežové prvky pevne spojené lepidlom, pridáme tretiu skrinku a konštrukciu stlačíme dokopy. Potom pridáme štvrtý vežový prvok. Všestranný príručný stolík je hotový.


Zoznam materiálu (v mm)

– minikomody (v × š × h) nízka 525 × 163 × 195 (4x) alebo alternatívne vysoká 853 × 163 × 195 (4x),
– bukasová platňa prefarbená načierno, rozmery 2 × 400 × 400  (pre hornú a podlahovú plochu),
– štyri kolieska Rondo 65,
– lazúra,
– bezfarebný lak,
– lepidlo,
– skrutky.

Zdroj: časopis Urob si sám

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.