Výroba reliéfneho obrazu
Zdroj: Jana Komadelová

Ako vyrobiť reliéfny obraz z rôznych zvyškov dreva

V interiéri sa stali veľmi obľúbené reliéfne maľby. Sú minimalistické, no skutočne upútajú pozornosť! Svoj vlastný reliéfny obraz si môžete zhotoviť aj sami a to z rôznych zvyškov dreva, ktoré nájdete v dielni po predchádzajúcich projektov.

Rôzne odrezky z dosiek, hranolov či preglejok si upravte do ľubovoľných tvarov. Z nich si potom môžete vyskladať svoj vlastný abstraktný obraz. Ako podklad, na ktorý si jednotlivé diely nalepíte, môžete použiť maliarske plátna, starý rám na obraz, kus preglejky alebo sololitu.

V našom prípade sme použili rámy, ktoré nám ostali po poškodenom maliarskom plátne, sololit a narezané kusy z hranola. Podľa veľkosti rámov sme si napílili kusy sololitu a prilepili naň rámiky pomocou lepidla na drevo.

Do takto pripravených rámov sme postupne lepili kusy sololitu (ktoré sme si vyrezali do ľubovoľných tvarov) a napílené kusy hranolov. Po zaschnutí lepidla sme oba obrazy natreli bielou akrylovou farbou, do ktorej sme si primiešali trocha antracitového pigmentu a originálne obrazy boli na svete.

Text a realizácia: Jana Komadelová

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje