Premena plastového kvetináča
Zdroj: Jana Komadelová

Ako dať starému plastovému kvetináču druhú šancu

Staré, ošúchané a nevzhľadné nádoby, ktoré ste používali na výsadbu rastlín, nevyhadzujte. Malým a jednoduchým vylepšením z nich môžete mať opäť nové a štýlovejšie.

Pozrite sa s nami, ako sme starý plastový kvetináč, ktorý sa nám už nehodil k novému štýlu terasy, vylepšili. Celý postup je veľmi jednoduchý. Najskôr sme ho dôkladne umyli, dobre odmastili saponátovou vodou a osušili. Jeho bledomodrá farba už nezapadala do nášho konceptu, preto sme naň naniesli v dvoch až troch vrstvách bielu farbu v spreji.

Ak používate farbu v spreji, nezabudnite ju na začiatku dôkladne pretrepať a na kvetináč aplikovať z 20 až 30 cm vzdialenosti. Pozor, farbu nanášajte rovnomerne po celej nádobe a postupne vo viacerých vrstvách, pričom dávajte pozor na prebytočnú farbu, ktorá by mohla začať po kvetináči stekať.

V prípade, že nemáte farbu v spreji, farbu nanášajte malým maliarskym valčekom. Pomocou neho dosiahnete jednoliaty povrch bez viditeľných stôp po štetci.

Farbu nechajte dôkladne zaschnúť, podľa odporúčania na obale.

Potom môžete črepník oživiť ľubovoľným nápisom. Ak si netrúfate na vlastný nápis, v počítači si napíšte v programe skicár nápis v požadovanom fonte a veľkosti a následne ho vytlačte. Nápis na kvetináč ľahko prenesiete pomocou ceruzky a kopírovacieho papiera. Na vymaľovanie nápisu následne použite čiernu akrylovú farbu vo forme fixky, alebo ho obkreslite pomocou tenkého štetca. Opäť nechajte dobre zaschnúť. Hotovo!

Text, video a realizácia: Jana Komadelová

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje