4 jednoduché tipy na výzdobu veľkonočných vajíčok
Galéria (8)

4 jednoduché tipy na výzdobu veľkonočných vajíčok

Veľkonočná výzdoba tiež podlieha módnym trendom a tie tohtoročné sú nielen nápadité a svieže, ale aj ľahko realizovateľné. Ponúkame vám pár jednoduchých trikov, ako si vyzdobiť veľkonočné vajíčka. Stačí len niekoľko základných potrieb a budete mať originálnu a jedinečnú výzdobu!

Galéria

Ozdobené vajíčka
Ozdobené vajíčka
Ozdobené vajíčka
Ozdobené vajíčka
Ozdobené vajíčka
Ozdobené vajíčka
Ozdobené vajíčka - shutterstock_90980984

Kvetované veľkonočné vajíčka

Z papiera ľubovoľnej farby – alebo viacerých farieb si vyrezávačom vykrojte tvary kvetov. Ak nemáte vyrezávač, už vykrojené papierové kvety dostanete kúpiť v predajniach s darčekovými predmetmi, party servisom alebo v papiernictve. Potom už len lepidlom prilepte papierové kvietky na vajíčko a máte hotovo. Pre krajší efekt ešte pred nalepovaním nastriekajte vajíčka sprejovou farbou, ktorá sa hodí k farbe kvetov a nechajte uschnúť. Najjednoduchšie vajce nasprejujete, keď ho budete mať napichnuté na špajdli. Po usušení nalepte papierové kvietky a nechávajte viditeľnú farbu, ktorou ste vajíčko nastriekali.

Bodkované veľkonočné vajíčka

Bodka je veľmi obľúbeným vzorom: prečo ju nevyskúšať aj na vajíčkach? Opäť vajcia nastriekajte alebo namaľujte základnou farbou, prípadne použite farby, do ktorých vajíčko stačí ponoriť a nechajte vysušiť. Potom si vyrobte z drobných kúskov papiera šúľance v tvare malých guľôčok. Nalepte na vajíčko. Pekne vyzerajú aj 3D samolepky v tvare polo-guličiek, ktoré zoženiete v kreatívnych obchodoch alebo bodky jednoducho nalepte či namaľujte.

Tyrkysové veľkonočné vajíčka

Vajíčka najskôr nafarbite tyrkysovou farbou, optimálne v ponorných farbách a nechajte vysušiť. Potom niektoré z nich oblepte vzorovanou lepiacou páskou. Použiť môžete viacero vzorovaných pások, ale vždy nechajte v mise aj jednoduché vajíčka. Zvoľte si, či budete robiť výzdobu tón v tóne – tyrkysová je veľmi sviežou farbou, ktorá rozžiari váš domov, ale veľmi pekne ladí aj k žltej, či fialovej.

Zlaté veľkonočné vajíčka

Kovové odtiene sú stále trendy, a to aj pokiaľ ide o dekorácie. Nepísaným pravidlom však je, že sa nesmie kombinovať viacero odtieňov kovových farieb. Takéto vajíčka si môžete vytroviť viacerými spôsobmi. Zaujímavé efekty docielite nalepením nerovnomerne nastrihanej trblietavej tapety. Ak máte drobné trblietky, vsypte ich do zatvárateľného plastového vrecúška, natrite celé vajíčko rovnomerne vrstvou lepidla a vložte k trblietkam. Opatrne zatvorené vrecko pretrepte, aby sa trblietky dostali na každý kúsok vajíčka. Jemne vyberte a nechajte uschnúť. Rýchlym spôsobom je oblepenie vajíčka zlatou ozdobnou lepiacou páskou. Pokojne voľte aj vzorovanú. Zaujímavý efekt dosiahnete, keď na tanier položíte vajíčka rovnakej farby, ale všetky vytvorené inou metódou.

Náš tip:

Ozdobené vajíčka nemusia byť len na jedálenskom stole a na podnose, či v prútenom košíku. Veľmi pôsobivo vyzerajú, ak ich poukladáte do sklenej vázy alebo pohára a položíte hoci na konferenčný stolík alebo komodu.

Sabína Zavarská

Foto: flickr.com, shutterstock.com

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.