Bezpečnosť pri práci

Bezpečnosť pri práci

Záhrada je vaše kráľovstvo, priestor pre rodinu či ideálny relax. Záhrada je však aj dejiskom najčastejších úrazov v domácnosti. Či už pracujete s plotostrihom, krovinorezom, či pílou – veľké nešťastie môže byť dielom drobnej nepozornosti či nedostatočnej ochrany.

Výkonní pomocníci do záhrady majú bezpečnostné prvky, ale v otázke bezpečnosti je vždy namieste viacnásobné istenie. Najmä ak v súčasnosti nie je núdza o moderné technológie – a tie sa nevyhýbajú ani ochranným odevom. Predstavte si, že vás pri pílení drevo „prekvapí“ – píla ním prejde ako po masle, nečakane dokončíte pohyb hlbšie, ako ste plánovali a rozbehnutá ostrá reťaz výkonnej píly skončí na vašom stehne. Alebo iná situácia – pri manipulácii s pílou v korune stromu skĺzne píla po konári, či pri práci s krovinorezom odpália rotujúce nože kameň rovno do nohy. Bežné situácie, aké môžete pri práci na záhrade zažiť každú sezónu. Úraz je raz dva na svete.


      Ochranné nohavice si veľmi rýchlo natiahnete aj na bežné oblečenie. Spoľahlivo vásochránia aj pred ostrými zubami „rozbehnutej“ reťazovej píly.

Zastavia aj reťazovú pílu

Nemusí to tak byť. Dnes existujú materiály, ktoré vás ochránia podobne ako nepriestrelné vesty. Neuveriteľne pevné vlákna, všité do odevu, ktoré dokážu zabrzdiť aj rozbehnutú reťazovú pílu a znížiť jej deštrukčnú silu natoľko, že ochráni vaše telo pred úrazom. Takýmito vlastnosťami sa vyznačuje pracovné oblečenie, ktoré vyvinula spoločnosť Husqvarna v spolupráci so spoločnosťou GORE-TEX®. Toto mimoriadne sofistikované oblečenie chráni pri práci s pílou, krovinorezom, či plotostrihom hlavne najrizikovejšie časti tela – ruky, stehná, chodidlá a v kombinácii s prilbou – aj hlavu, oči a uši. Podľa vysokého stupňa ochrany by ste možno očakávali odev ťažkoodenca, či priamo brnenie, ale popri bezpečnosti spĺňa dnes moderné ochranné oblečenie, vyvinuté na profesionálne použitie, oveľa viac kritérií.


      Profi výbava na prácu v korune stromu. Kvalitné ochranné oblečenie, aku píla do jednej ruky a prakticky umiestnený výkonný akumulátor na chrbte.

Komfort pri práci

Pohodlie pri práci s motorovými pomocníkmi je veľmi dôležité. Aby sa práca na záhrade nestala nutným zlom, ale skutočným relaxom, mala by byť ako hra. Neoberať o posledné zvyšky energie, ale naopak – zregenerovať telo i dušu. S moderným ochranným oblečením hravo zvládnete každú úlohu. Funkčnosť a komfort sú pri ich vývoji povinnou podmienkou. Oblečenie je úplne vzdušné, takže vás neobťažujú stekajúce cícerky potu ani pri najťažšej práci. V oblečení s ľahkosťou manévrujete, otáčate sa, zohýbate a robíte všetky úkony, akoby ste mali na sebe ľahký outdoorový komplet. To je koniec koncov aj zámer – moderné ochranné oblečenie je skutočne do každého počasia.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste
      Pevné pracovné topánky sú vystužené, takže vás ochránia aj v prípade, že vám na nohu spadne bremeno a zároveň sú optimálne odvetrávané.

V každej situácii, v každom počasí

Materiál značky GORE-TEX® je nielen ideálne vzdušný a „dýcha“, ale je odolný voči vode, či vetru, takže pracovať môžete bez ohľadu na aktuálne počasie. Pri dlhšej práci oceníte nový systém odľahčenia popruhov v kombinácii s extra výplňou ramenných partií, bokov a nôh. Ochranné oblečenie GORE-TEX®je navyše navrhnuté tak, aby udržiavali mnikroklímu príjemnú pre vaše telo počas práce. To znamená, že bez ohľadu na to, či pracujete na jar, v lete, na jeseň, či v zime – v ochrannom oblečení máte stále príjemnú teplotu a úroveň vlhkosti. V sparnom lete oceníte mimoriadnu schopnosť materiálu odvetrávať nadbytočné teplo. Pri náročných prácach – napríklad s motorovou pílou, ochranné oblečenie môžete pohodlne nosiť aj na bežnom pracovnom odeve. Čo je veľmi praktické, ak počas dňa vystriedate viacero činností.


      Súčasťou ochrany pri práci je aj ochrana hlavy prilbou, očí priehľadným štítom a sluchu sluchátkami. 

www.husqvarna.com/sk/

Husqvarna Slovensko s.r.o.
Zdroj: PR článok 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.