Dom od základov po strechu

dom od zakladov po strechu

Z hľadiska bezpečnosti stavby a úspory finančných prostriedkov na vykurovanie je najdôležitejšie vytvorenie dobre fungujúceho a správne dimenzovaného vykurovania vrátane správnej voľby komínového systému.


Komínovým systémom Leier si spotrebiteľ volí optimálnu funkčnosť, spoľahlivosť a bezpečnosť spojenú s najmodernejšou technológiou výroby. Montované komínové systémy Leier v plnej miere vyhovujú vysokým nárokom súčasného stavebníctva.

Moderné vykurovacie systémy si vyžadujú špecifické prvky na odvod spalín. Hlavnou časťou je komínová vložka, ktorou prúdia produkty spaľovania od miesta pripojenia spotrebiča až po miesto vyústenia v nadstrešnej časti stavby. V prípade komínových systémov Leier sa používa šamotová komínová vložka kruhového tvaru, odolná proti vysokým prevádzkovým teplotám, vlhkosti i pôsobeniu agresívnych kyselín. Práve kvalita šamotovej komínovej vložky obalenej nehorľavou izoláciou z kamennej vlny je zárukou bezpečnosti a odolnosti celého komínového systému Leier, ktorý bezpečne odvádza spaliny od pripojeného spotrebiča do ovzdušia. Priemer komínového prieduchu 8 až 30 cm umožňuje vybrať komín presne podľa požiadaviek staviteľa.

Spoločnosť Leier vytvorila 4 samostatné komínové systémy pre rôzne druhy spotrebičov palív. Preto nezáleží na tom, či vykurujete drevom, plynom, olejom, tuhým palivom alebo biomasou – pre všetky typy máme riešenie. V dvojprieduchovom komíne možno v jednej komínovej konštrukcii kombinovať dva rôzne varianty.

Pri navrhovaní komínových systémov Leier sa veľká pozornosť venovala jednoduchej montáži a nenáročnej prevádzke. Každý komín sa dodáva skompletizovaný, jednotlivé časti do seba zapadajú ako skladačka, pričom balenie obsahuje všetky komponenty potrebné na jeho stavbu.

Komínový systém Leier rieši všetky detaily potrebné na zhotovenie funkčného komína, či ide o revízne a čistiace otvory v komíne, ukončenie komína v nadstrešnej časti, alebo dielce na pripojenie rôznych druhov dymovodov. Podrobný montážny návod uľahčuje montáž a pomáha predísť nedostatkom pri uvedení komína do prevádzky.

Komínové systémy Leier sa vyrábajú z materiálov, ktoré zaručujú bezstarostné používanie. Na každý sa poskytuje 33-ročná záruka na bezpečnosť komína pri vyhorení sadzí a odolnosť proti pôsobeniu agresívnych kyselín. Skutočná životnosť komína Leier však prevyšuje dvojnásobok záručnej lehoty.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteKomín Leier, vyrobený pomocou najnovších technológií z prírodných materiálov, zaručí vám i vašej rodine zaslúžený komfort.

Spoločnosť LEIER Baustoffe SK, s. r. o., neustále hľadá možnosti kvalitných riešení a ponúka jedinečne široký sortiment stavebných materiálov pre celú hrubú stavbu aj dotvorenie záhrad.

Kompletnú ponuku výrobného sortimentu spoločnosti LEIER Baustoffe SK, s. r. o., nájdete na www.leier.sk:

•    tehly LEIERTHERM a keramické preklady
•    tvarovky DURISOL pre nízkoenergetické stavby
•    betónové šalovacie a murovacie tvarovky
•    prefabrikované steny
•    stropné systémy (montovaný strop, filigránový strop, predpäté dutinové panely)
•    komínové systémy
•    betónová strešná krytina
•    schodiskové prvky
•    záhradné prvky (dlažba, terasové platne, kvetináče, záhradné doplnky)
•    prvky inžinierskych sietí
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.