Tri tipy na ekologické vykurovanie pre rodinné domy

image 40256 25 v1

Ako ušetriť až dve tretiny nákladov na vykurovanie v domácnosti? Ľahko, flexibilne a ekologickým spôsobom to dokážu správne navrhnuté vykurovacie systémy s tepelným čerpadlom. Využívajú totiž obnoviteľné zdroje energie z okolitého prostredia. Ponúkame Vám tri tipy na takéto vykurovacie zariadenia:

   Univerzálne tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive.

1. Inteligentné tepelné čerpadlo

Vykurovacie technológie s najvyššou energetickou účinnosťou, ktoré sú výnimočne šetrné k životnému prostrediu prináša značka Vaillant. Patria medzi ne aj inovatívne, univerzálne a inteligentné tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive s označením Green iQ. Majú nemeckú kvalitu, nízke prevádzkové náklady a možno ich pohodlne ovládať aj na diaľku. Dokážu využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od vás, pre aký zdroj sa rozhodnete. Tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive patria medzi najúčinnejšie zariadenia na trhu. Majú veľmi tichú prevádzku a ideálne sú pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy. V súlade s novou európskou smernicou ErP sa zaraďujú do energetickej triedy A++ (s regulátorom dokonca A +++). Majú novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým tepelné čerpadlo dosahuje vyššie COP. Ovládať ich možno aj na diaľku prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie v smartfóne.

      Praktickým riešením je tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda. 

2. Praktické multifunkčné riešenie

V klasických i nízkoenergetických domoch sa osvedčilo vykurovanie spojené s prípravou teplej vody a chladením. To všetko umožňujú tepelné čerpadlá flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Dokážu flexibilne využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Ich verzia vzduch/voda získala nedávno na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 zlatú medailu za vysokú účinnosť (trieda A++, s regulátorom multiMATIC 700 dokonca A +++) a použitie recyklovateľných materiálov. Zariadenia majú integrovaný 185 l zásobník teplej vody a najnižšiu hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste      Tepelné čerpadlo aroTHERM s vnútorným modulom uniTOWER.

3. Rýchlejšia a ľahšia inštalácia

Pre rodiny, ktoré majú obavy z komplikovanej inštalácie tepelného čerpadla, máme tiež jeden tip. Ním je tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda a kompaktný hydraulický modul uniTOWER. Ide o komplexný systém s ľahkou montážou, ktorý možno veľmi flexibilne nastaviť tak, aby zodpovedal individuálnym potrebám domácnosti. Uplatní sa nielen v novostavbách, ale aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota až 63 °C. Kľúčovým prvkom systému je tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s vysokou energetickou účinnosťou triedy A+ / A++. Vďaka svojmu nadčasovému a priestorovo úspornému dizajnu je vhodné do akéhokoľvek exteriéru. Jednotka tepelného čerpadla s inovatívnou konštrukciou zabezpečuje mimoriadne tichú, bezpečnú a vysoko účinnú prevádzku. Inštalácia vnútorného modulu uniTOWER je jednoduchá. Modul obsahuje všetky potrebné komponenty vnútornej technologickej časti vrátane 190-litrového zásobníka na prípravu teplej vody. Výsledkom je lepšie a dizajnovejšie využitie priestoru pre inštaláciu, než pri montáži jednotlivých komponentov mimo zariadenie. Modul sa ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory rodinného domu (vďaka možnosti jeho rozdelenia na dve časti). Tento fakt ušetrí prácu zhruba jedného človeka a potreba priestoru sa tým zredukovala o zhruba jeden štvorcový meter. www.vaillant.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.