Skombinujte komfort a pohodlie v novej peci

Skombinujte komfort a pohodlie v novej peci

Firma RIKA Innovative Ofentechnik GmbH prichádza s prelomovou novinkou – prvou kombinovanou  krbovou  pecou INDUO. Prvý raz v histórii sa spotrebiteľ nebude musieť rozhodovať, akým typom paliva chce kúriť: či klasickým palivovým drevom alebo drevenými peletami a podľa toho si vyberať príslušné vykurovacie zariadenie.

Pec INDUO totiž dokáže to, čo doteraz nebolo možné: spaľovať oba druhy paliva. A to nie je všetko. Pec automaticky rozlíši použitý typ paliva a bez potreby akejkoľvek prestavby ohniska sa nastaví do príslušného režimu. Pri oboch typoch spaľovania pritom využíva všetky špičkové technológie, doteraz oddelene používané pri oboch základných typoch krbových pecí vyrábaných firmou RIKA.

Pri klasickom palivovom dreve ide o patentovaný a osvedčený systém Rikatronic3, zabezpečujúci automatickú kontrolu a reguláciu procesu spaľovania dreva. Výsledkom je maximálna efektivita kúrenia a minimálna záťaž pre životné prostredie.

V prípade peletového spaľovania sú to v prvom rade automatická prevádzka a regulácia výkonu na základe zadaných parametrov, v tomto prípade požadovanej teploty vo vykurovanom priestore v súčinnosti s maximálnym využitím energetickej hodnoty drevených peliet.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePece INDUO sú navyše navrhnuté a skonštruované tak, aby poskytovali maximálny komfort a zaujali dizajnom aj kvalitou – to sú pravidlá, ktoré firma dlhodobo uplatňuje a ktoré jej dlhodobo zabezpečujú technologický náskok pred konkurenciou.

Rozmenené na drobné: a) Ako materiál na akumuláciu tepla používame špeciálne druhy prírodného kameňa, vybrané tak, aby pec vyžarovala teplo rovnomerne a dlhodobo aj po vyhasnutí, pripadne masívne keramické kachlice. Výsledkom je komfortná atmosféra vykurovania bez žeravého tepla, nahradeného príjemným sálaním. Použitie kameňa a keramiky zabezpečuje aj dizajnovú prednosť: krbová pec sa stáva nepriehľadnuteľnou estetickou dominantou miestnosti. b) Najmodernejšie technológie obrábania kovov prinášajú už na prvý pohľad rozoznateľnú jedinečnú kvalitu spracovania. c) Maximálne využitie energetického potenciálu paliva a jeho premeny na teplo s minimálnymi stratami, zabezpečujú nielen jedinečnú efektívnosť, a teda úspornosť, ale aj minimálny rušivý vplyv na životné prostredie, čo je jeden z najdôležitejších princípov firemnej politiky RIKA Innovative Ofentechnik.

Firma pokladá pec INDUO za svoj ďalší prelomový výrobok a predpokladá, že bude jedným z ťahákov na výstavách Swissbau Basel, Progetto Fuoco in Verona či na na renomovanej Energiesparmesse Wels 2012.
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.