Stála teplota vody v sprche

stala teplota vody v sprche

Ako dlho trvá, kým sa vám podarí nastaviť si v sprche príjemnú teplotu vody? A zatiaľ tečie studená alebo horúca a tečie a tečie... Nepríjemné aj neekonomické.

Riešením môžu byť nové termostatické sprchové a vaňové batérie RAVAK.

Dokážu totiž vyrovnávať teplotu vody, takže už chvíľu po pustení tečie presne taká, akú chcete. Termostat vie vyvážiť aj výkyvy tlaku v potrubí a teplota vody sa nezmení, ani keď ju počas sprchovania alebo kúpania niekoľkokrát zastavíte. Už vám tak nebude hroziť ľadová sprcha, ak niekto začne v kuchyni umývať riady, ani sa neobaríte, keď medzitým niekto spláchne.

Výhody termostatu

Termostatickou batériou si môžete zvýšiť komfort pri sprchovaní a zároveň znížiť účty za vodu aj jej ohrev. Na jednej strane je ventil, ktorý ovláda prietok vody, na druhej termostatická kartuša, ktorá reguluje jej teplotu. Používa na to najefektívnejšiu a najrýchlejšiu dostupnú technológiu vysoko rozťažného vosku – ten sa v závislosti od teploty rozťahuje alebo zmršťuje a upravuje tak teplotu vody v najkratšom možnom čase.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteStála teplota vody v sprche 3


•  Zabránenie nechcenej zmene teploty vody

Špeciálna ovládacia hlavica je zabezpečená proti nechcenému pohybu, takže sa vám už nemôže stať, že nechtiac buchnete do páky a začne vám tiecť horúca alebo studená voda. Zmeniť teplotu možno kedykoľvek jednoduchým stlačením blokovacieho tlačidla.
Stála teplota vody v sprche 2•  Bezpečné aj pre deti
Blokovacie tlačidlo na držadle zabraňuje obareniu v sprche tak, že zabraňuje, aby sa pustila voda s teplotou viac ako 38 °C. Princíp zarážky je podobný ako napr. pri zabezpečení bezpečnostných uzáverov čistiacich prostriedkov alebo liekov (na ich otvorenie treba naraz stlačiť a otočiť uzáver). Pri poruche na prívode studenej vody sa horúca okamžite uzavrie, takže sa nikto nemôže obariť.
•  Úspora vody a energie
Termostat šetrí vodou tým, že požadovaná teplota vody je nastavená automaticky a najrýchlejšie, ako to je možné. Každý vie, koľko vody zbytočne odtečie, kým sa voda nastaví na tú správnu teplotu.
•  Stále rovnaká teplota vody
Voda vytekajúca zo sprchy má stále rovnakú teplotu (38 °C), a to aj v prípade, keď si niekto v kuchyni pustí vodu alebo spláchne na WC. Pri použití klasickej sprchovej batérie sa teplota vody nepríjemne mení.
Stála teplota vody v sprche 4
Termostatické batérie RAVAK v klasickom nástennom vyhotovení sa dajú nainštalovať kedykoľvek – aj bez zasekávania do steny. Ak má vaša stará batéria požadovaný rozstup 150 mm, stačí ju odmontovať a za termostatickú ju vymeníte za niekoľko minút.

V ponuke termostatických batérií nájdete teraz vaňové, sprchové aj podomietkové termostatické batérie za výhodné ceny (od 150 €)

Viac informácií na nových, prehľadnejších stránkach www.ravak.sk.

–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.