stala teplota vody v sprche
Galéria (5)

Stála teplota vody v sprche

Ako dlho trvá, kým sa vám podarí nastaviť si v sprche príjemnú teplotu vody? A zatiaľ tečie studená alebo horúca a tečie a tečie... Nepríjemné aj neekonomické.

Galéria

Riešením môžu byť nové termostatické sprchové a vaňové batérie RAVAK.

Dokážu totiž vyrovnávať teplotu vody, takže už chvíľu po pustení tečie presne taká, akú chcete. Termostat vie vyvážiť aj výkyvy tlaku v potrubí a teplota vody sa nezmení, ani keď ju počas sprchovania alebo kúpania niekoľkokrát zastavíte. Už vám tak nebude hroziť ľadová sprcha, ak niekto začne v kuchyni umývať riady, ani sa neobaríte, keď medzitým niekto spláchne.

Výhody termostatu

Termostatickou batériou si môžete zvýšiť komfort pri sprchovaní a zároveň znížiť účty za vodu aj jej ohrev. Na jednej strane je ventil, ktorý ovláda prietok vody, na druhej termostatická kartuša, ktorá reguluje jej teplotu. Používa na to najefektívnejšiu a najrýchlejšiu dostupnú technológiu vysoko rozťažného vosku – ten sa v závislosti od teploty rozťahuje alebo zmršťuje a upravuje tak teplotu vody v najkratšom možnom čase.

Stála teplota vody v sprche 3


•  Zabránenie nechcenej zmene teploty vody

Špeciálna ovládacia hlavica je zabezpečená proti nechcenému pohybu, takže sa vám už nemôže stať, že nechtiac buchnete do páky a začne vám tiecť horúca alebo studená voda. Zmeniť teplotu možno kedykoľvek jednoduchým stlačením blokovacieho tlačidla.
Stála teplota vody v sprche 2•  Bezpečné aj pre deti
Blokovacie tlačidlo na držadle zabraňuje obareniu v sprche tak, že zabraňuje, aby sa pustila voda s teplotou viac ako 38 °C. Princíp zarážky je podobný ako napr. pri zabezpečení bezpečnostných uzáverov čistiacich prostriedkov alebo liekov (na ich otvorenie treba naraz stlačiť a otočiť uzáver). Pri poruche na prívode studenej vody sa horúca okamžite uzavrie, takže sa nikto nemôže obariť.
•  Úspora vody a energie
Termostat šetrí vodou tým, že požadovaná teplota vody je nastavená automaticky a najrýchlejšie, ako to je možné. Každý vie, koľko vody zbytočne odtečie, kým sa voda nastaví na tú správnu teplotu.
•  Stále rovnaká teplota vody
Voda vytekajúca zo sprchy má stále rovnakú teplotu (38 °C), a to aj v prípade, keď si niekto v kuchyni pustí vodu alebo spláchne na WC. Pri použití klasickej sprchovej batérie sa teplota vody nepríjemne mení.
Stála teplota vody v sprche 4
Termostatické batérie RAVAK v klasickom nástennom vyhotovení sa dajú nainštalovať kedykoľvek – aj bez zasekávania do steny. Ak má vaša stará batéria požadovaný rozstup 150 mm, stačí ju odmontovať a za termostatickú ju vymeníte za niekoľko minút.

V ponuke termostatických batérií nájdete teraz vaňové, sprchové aj podomietkové termostatické batérie za výhodné ceny (od 150 €)

Viac informácií na nových, prehľadnejších stránkach www.ravak.sk.

–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.