Kondenzačný kotol Wolf CGB-2
Zdroj: WOLF

Hľadáte komplexné riešenie vykurovania? Obráťte sa na WOLF

Teplo a teplá voda tvoria neodmysliteľnú časť nášho života. Existuje viacero foriem vykurovania, ktorými si vieme ich vieme zabezpečiť. Vykurovacia sezóna sa opäť blíži, preto sa zameriame na kondenzačné kotly a plošné sálavé systémy.

Plynové vykurovanie

Viete v akom stave je váš kotol? Nezabúdate na pravidelné kontroly alebo údržbu? Alebo plánujete váš kotol vymeniť? Pri kondenzačnej technológii ide o osvedčenú a progresívnu techniku, ktorá je v mnohých prípadoch efektívnejšia než iné zdroje energie. Ponúka moderný dizajn, maximálne využitie paliva, kompaktnosť, nenáročnosť na priestor a výborný pomer ceny a výkonu. Plynový kondenzačný kotol je vhodný do novostavby aj pri rekonštrukcii.

Pre rodinné domy jednoznačne odporúčame plynové kondenzačné kotly s nižším výkonom ako sú Wolf FGB alebo Wolf CGB-2. Obidva typy sú kompaktné, majú moderný dizajn, šetria miesto a montujú sa na stenu. Ideálna voľba nielen do novostavby, ale aj pri výmene existujúceho zariadenia. Bez problémov sa dajú pripojiť na existujúce rozvody, reguláciu či solárny systém. Kondenzačný kotol Wolf CGB-2, s technológiou BLUE STREAM®, je ešte výkonnejší vďaka nízkej spotrebe v pohotovostnom režime a regulácii spaľovania s automatickou kalibráciou. Výhodou je tiež možnosť jeho ovládania cez smartfón alebo počítač.

Komplexná zostava WOLF s kondenzačným kotlom, solárnym zariadením a zásobníkom
Komplexná zostava WOLF s kondenzačným kotlom, solárnym zariadením a zásobníkom | Zdroj: WOLF

Tip: Keď si po kúpe kondenzačného kotla zaizolujete potrubné rozvody vykurovania, dosiahnete úsporu nákladov na vykurovanie až do výšky 30 %. Plynové kondenzačné kotly WOLF sa dajú prepojiť aj so solárnym systémom na ohrev vody, čím môžete ušetriť dokonca až 50 %!

Kondenzačný kotol Wolf FGB
Kondenzačný kotol Wolf FGB | Zdroj: WOLF

Plošné sálavé systémy

Teplo vyžarované zo stien či podlahy sa rovnomerne rozkladá v priestore a podstatne znižuje prúdenie vzduchu, čo ocenia nielen rodiny s malými deťmi ale aj alergici. Nízkoteplotné sálavé systémy nezaberajú miesto, nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu, a čo je najdôležitejšie – šetria prevádzkové náklady. Je možné ich výborne kombinovať s rôznymi zdrojmi tepla, preto sú stále viac využívané. Na Slovensku je najbežnejšie podlahové vykurovanie. Chráni zdravie, rovnomerne prehrieva miestnosť a dokáže znížiť prevádzkové náklady na vykurovanie až o 30 %. Pri systéme gabotherm® máme však, okrem podlahového vykurovania, veľmi dobré skúsenosti aj so stenovým a stropným vykurovaním a chladením, ktoré je trendom posledných rokov.

Tip: Ak plánujeme iba vykurovať, môžeme použiť rôzne zdroje vykurovania. Ak však máme záujem o vykurovanie aj o chladenie, potom je odporúčame použiť ako zdroj splitové tepelné čerpadlo Wolf BWL-1S(B). Pracuje veľmi spoľahlivo a má nízku hladinu emisií. Je dostupné v piatich výkonoch, čím sa prispôsobí každému projektu. Taktiež na neho môžete čerpať dotáciu v rámci projektu Zelená domácnostiam II.

Splitové tepelné čerpadlo Wolf BWL-1S(B)
Splitové tepelné čerpadlo Wolf BWL-1S(B) | Zdroj: WOLF

Pre všetky vykurovacie systémy je potrebný zásobník alebo ohrievač vody, kde sa vyrobené teplo uskladní. Vždy si preverte, či je zásobník vody optimalizovaný pre váš zdroj tepla!

Spoločnosť WOLF neponúka len jednotlivé zariadenia. Naše produkty dokážeme vzájomne prepojiť do komplexných riešení, čím vznikajú zaujímavé synergie. Zjednoduší sa práca projektantom, montážnej firme pri montáži produktov od jedného dodávateľa a tiež aj investorovi. Všetky zariadenia WOLF sa totiž riadia prostredníctvom jedného ovládača, čo výrazne uľahčuje váš život. Našim riešeniam a zariadeniam veríme tak veľmi, že na nich poskytujme 5 ročnú záruku.

Solárne panely
Solárne panely | Zdroj: WOLF

Detailné produktové a technické informácie alebo naše komplexné riešenia nájdete na web stránke www.slovensko.wolf.eu. Sledovať naše aktivity môžete aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Zdroj: PR článok spoločnosti WOLF

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje