Tepelné čerpadlo na terase lehátka
Galéria (4) Zdroj: Protherm

Chladenie, teplo a teplá voda udržateľným spôsobom

O 80 % menej emisií CO₂, nízke prevádzkové náklady na vykurovanie a komfort s teplou vodou aj pre domy s viac ako jednou kúpeľňou. To všetko prinášajú tepelné čerpadlá, obnoviteľnú energiu využívajú úspornejšie, efektívnejšie a ekologickejšie než akákoľvek iná technológia.

Galéria

Tepelné čerpadlo na terase lehátka
Tepelné čerpadlo pri dome okrasný strom
Otec s dieťaťom v technickej miestnosti pri práčke

Pre novostavby v energetickej triede A0 i staršie rodinné domy je tu monoblokové tepelné čerpadlo GeniaAir Mono vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++) s ekologickým chladivom. Vďaka nízkemu potenciálu globálneho otepľovania už dnes maximálne vyhovuje potrebám budúcnosti. Spoľahlivo vykuruje, pripraví teplú vodu a zabezpečí tiež aktívne chladenie. Môžete s ním rátať v domoch s podlahovým vykurovaním aj pri modernizáciách s radiátormi (vďaka vysokej výstupnej teplote).

Otec s dieťaťom v technickej miestnosti pri práčke
Zdroj: Protherm

Montáž je jednoduchá, tím dvoch montážnikov ju zvládne už za jeden deň. Do interiéru domu umiestnia vnútornú jednotku GeniaSet Mono (jej súčasťou je 185 l zásobník), ktorá zaručí dostatok teplej vody pre päťčlennú rodinu. Pri bočnej stene domu či v záhrade sa nainštaluje tepelné čerpadlo.

Viac na www.protherm.sk

Zdroj: Protherm 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje