Strecha domu
Zdroj: Wienerberger

Zverte rekonštrukciu strechy do rúk špecialistu

Prejavuje vaša strecha známky opotrebovania? Pustite sa do jej rekonštrukcie, ktorá vášmu domu vdýchne nový život, zvýši jeho bezpečnosť aj príťažlivosť. Zverte svoju strechu do dobrých rúk skúseného odborníka.

Ak máte obavy a neviete, kde pri rekonštrukcii šikmej strechy začať, zavolajte si špecialistu na strechy od spoločnosti Wienerberger, ktorý vám v prípravnej fáze bezplatne poradí, pomôže s výberom krytiny a zodpovie všetky dôležité otázky. Ušetrí vám tak množstvo cenného času.

Špecialista na strechy
Špecialista na strechy vám v prípravnej fáze bezplatne poradí, pomôže s výberom krytiny a zodpovie všetky dôležité otázky. | Zdroj: Wienerberger

Posúdenie stavu strechy

Rekonštrukcia strechy je náročný proces a treba k nej pristúpiť so všetkou vážnosťou. Medzi najdôležitejšie aspekty procesu rekonštrukcie patrí posúdenie aktuálneho stavu strechy. Nechajte si odborníkom skontrolovať, do akej miery je rekonštrukcia strechy potrebná. Špecialista na strechy dôkladne posúdi stav vašej strechy priamo u vás doma, skontroluje krov, pričom sa zameria hlavne na poškodenia hnilobou, drevokaznými hubami či hmyzom. Takisto preverí rovnosť krovu tak, aby bolo zabezpečené správne položenie krytiny a v prípade potreby strechu tiež zameria. Odborník na základe obhliadky určí rozsah poškodenia, identifikuje potenciálne nebezpečenstvá a pomôže navrhnúť najvhodnejšie riešenie. Ako si špecialistu na rekonštrukciu strechy objednať? Stačí, ak vyplníte formulár na stránke Wienerberger alebo zavoláte na zákaznícku linku, kde necháte svoje základné údaje. Do 48 hodín vás bude kontaktovať náš špecialista, s ktorým si dohodnete ďalší postup.

Veľkoformátové škridly
Vhodnou voľbou na rekonštrukciu striech sú veľkoformátové škridly Contiton 9 alebo Twiston 9. | Zdroj: Wienerberger

 Odborné poradenstvo pri výbere krytiny

Špecialista na strechy pomôže aj s výberom konkrétnej strešnej krytiny. Navrhne optimálne riešenie na základe vašich špecifických požiadaviek, ale zároveň zohľadní aj technické možnosti samotnej strechy. Odborník odporučí typ krytiny na základe sklonu a tvaru strechy, využívania podkrovia či lokality, v ktorej sa dom nachádza. Vhodnou voľbou na rekonštrukciu striech sú napríklad veľkoformátové škridly Contiton 9 alebo Twiston 9, ktoré umožňujú jednoduché a rýchle kladenie a vyžadujú menšiu spotrebu strešných lát. Tieto krytiny majú nízku hmotnosť, čo je výhodou pri zachovaní pôvodného krovu rekonštruovanej strechy. Použiť možno aj škridly Contiton 16 alebo Steinbrück, ktoré sa rozmerovo zhodujú s tradičnými škridlami a možno ich použiť ako náhradu pôvodnej krytiny i bez zmeny latovania. Rekonštrukcia strechy je finančne menej náročná a môžete tak ušetriť. Aktuálne možno na všetky spomínané škridly značky Tondach získať zľavu až 20 %.

Rodinný dom s novou krytinou
Pred rekonštrukciou strechy si ju nechajte skontrolovať odborníkom, ktorý posúdi jej stav a navrhne optimálne riešenie jej opravy. | Zdroj: Wienerberger

 Bezplatná a nezáväzná cenová ponuka

V rámci služby „Špecialista na strechy“ vám vypracujeme aj bezplatnú cenovú ponuku na základe odborných odporúčaní nášho špecialistu a vašich požiadaviek, čím získate jasnú predstavu o nákladoch na obnovu strechy. Ponuka obsahuje všetky prvky pre strešný systém Tondach, ale v prípade záujmu je možné doplniť ju aj o iný materiál týkajúci sa rekonštrukcie strechy či prácu pokrývačov. Doba vypracovania ponuky je individuálna, ale našou snahou je dodať ju v čo najkratšom možnom termíne. Okrem toho vám špecialista na strechy môže odporučiť aj certifikovaných pokrývačov. Ide o odborníkov, ktorí pravidelne prechádzajú školeniami, majú niekoľkoročné skúsenosti s pokládkou krytiny Tondach a sú vždy oboznámení s najnovšími poznatkami z oblasti striech.

Oprava strechy
Na opravu strechy si zavolajte certifikovaných pokrývačov s dlhoročnými skúsenosťami. | Zdroj: Wienerberger

Zdroj: PR článok Wienerberger s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.