Nová strešná krytina na rodinnom dome v Šali
Zdroj: Bramac

Seriál: Plánujete rekonštrukciu strechy? 1. časť: Môžem položiť na starý krov novú krytinu?

Tento seriál od výrobcu striech Bramac vám postupne prinesie užitočné informácie potrebné pre správne rozhodnutie:

  1. časť: Môžem položiť na starý krov novú krytinu?
  2. časť: Koľko stojí rekonštrukcia strechy?
  3. časť: Kto mi pomôže s kladením strechy?

V prípade, že plánujete rekonštrukciu strechy, hmotnosti novej strechy sa nemusíte báť. Ak ste tú pôvodnú mali z pálených škridiel, nová strecha so škridlami Bramac rozhodne nebude ťažšia. Rôzne alternatívy krytín je dôležité posudzovať na rovnakej ploche, keďže každá škridla má inú veľkosť.

Prinášame vám porovnanie 1 m2 starej pálenej škridly, novej pálenej škridly a Bramacu. Jeden kus starej škridly síce pôsobí ľahko, ale do m2 sa zmestí až 17 kusov. Pri bežnej pálenej krytine je to 10 až 11 škridiel, pri Bramacu len 8 až 10 kusov. Navyše, po daždi Bramac nasiakne len polovicu vlhkosti oproti bežným páleným škridlám, čo ešte viac zvýrazní rozdiel v hmotnosti v jeho prospech.

Porovnanie hmotnosti krytín
Zdroj: Bramac

V prípade neistoty vám vieme ponúknuť službu bezplatného posúdenia stavu krovu naším Bramac majstrom. Zo skúsenosti vám buď potvrdí nosnosť a stav krovu, alebo odporučí potrebné opatrenia na jeho spevnenie.

Ak by ste chceli mať ešte väčšiu istotu, vieme vás v regióne spojiť so zmluvným statikom, ktorý vám za poplatok cca 150,- € spracuje oficiálny statický posudok.

Nová strešná krytina Jablonica
Zdroj: Bramac

www.bramac.sk

Zdroj: PR článok BMI Slovensko, s. r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje