image 27114 25 v1
Galéria (6)

Ušetrite vďaka dennému svetlu

Vďaka dennému svetlu nielenže ušetríte až 400 hodín svietenia ročne, zvýšite tiež kvalitu vnútorného prostredia. Výrobky VELUX už tradične pomáhajú prinášať denné svetlo do interiéru. Vďaka svetlovodu VELUX Novej Generácie sa denné svetlo dostane aj na miesta, kde to doteraz nebolo možné. 

Galéria

Svetlovody - svetlovody-okna-podkrovie--strecha-02
Svetlovody - 124096-01-XXL
Svetlovody - 124103-01-XXL
Svetlovody - 124105-01-XXL
Svetlovody - 124118-01-XXL

Denné svetlo reguluje vnútorné hodiny človeka. Vďaka tomu telo funguje a reaguje vyrovnanejšie. Pre zabezpečenie lepšieho pocitu v interiéri, stačí pozvať dovnútra prírodu a dovoliť jej, aby udávala rytmus. Zdravé vnútorné prostredie a dostatok prirodzeného svetla sú dôležitým prvkom nielen u dospelých. Najmä deti sa vďaka tomu môžu správne vyvíjať a čerpať potrebnú energiu.

Jedným z faktorov, ktoré vplývajú na zdravý vývoj detí je aj dostatok prirodzeného svetla. 

Vytváranie priestorov plných svetla

V každom dome sa nájdu miestnosti, ktoré sú z dispozičných dôvodov ochudobnené o prívod prirodzeného svetla. Predsieň je prvou a zároveň poslednou miestnosťou, ktorú v dome vidíte nielen vy, ale aj vaši hostia. Napriek tomu býva často tmavá a ponurá, plná topánok a kabátov. Denné svetlo je často odopreté aj chodbám, šatníkom či kúpeľniam. Svetlovody VELUX sú pritom jednoduchým riešením, ako priviesť prirodzené svetlo aj na miesta, kde to doteraz nebolo možné.


Predsieň je prvou a zároveň poslednou miestnosťou, ktorú v dome vidíte nielen vy, ale aj vaši hostia. Napriek tomu býva často tmavá a ponurá, plná topánok a kabátov. 

Inovovaný svetlovod VELUX Novej Generácie

Svetlovod VELUX Novej Generácie je pokroková verzia populárneho svetlovodu, ktorá prináša ešte väčšie výhody a svetelné vlastnosti ako predtým. V porovnaní s elektrickým osvetlením, svetlovody VELUX Novej Generácie vytvárajú omnoho prirodzenejšie vnútorné prostredie. Je to vďaka dynamike osvetlenia a novej funkcii – difúzoru v dizajne EdgeGlow – obruby stropného difúzora z číreho skla. Modernejší difúzor rozptyľuje svetlo v miestnosti rovnomerne a tým prináša do miestnosti unikátnu hru svetla.

Montáž svetlovodu je značne jednoduchšia vďaka novému flexibilnému uzamykaciemu systému. Možno ho inštalovať v akejkoľvek časti domu v maximálnej vzdialenosti až 6 metrov od strechy. Výhodou je možnosť inštalácie svetlovodu z vonkajšej strany – to ocenia užívatelia so sťaženým prístupom do podkrovia.


Stropný difúzor v dizajne EdgeGlow zabezpečí rovnomerné rozptýlenie denného svetla v miestnosti. 

Zníženie nákladov a znížená cena

Samozrejme, lepší prístup denného svetla do domácnosti tiež znamená, že rodiny sú schopné znížiť používanie umelého osvetlenia. Tým zároveň dochádza k šetreniu zdrojov elektrickej energie. Marketingová manažérka spoločnosti VELUX, Magdaléna Bartková verí, že všetky výhody, ktoré prinášajú svetlovody VELUX Novej Generácie presvedčia rodiny, aby stavili vo svojich projektoch na dynamiku denného svetla. Zároveň dodáva: „Svetlovody VELUX boli už dlho unikátnou súčasťou našej produktovej ponuky. Svetlovody znižujú náklady na svietenie v domácnosti až o 400 hodín ročne, čím pomáhajú majiteľom šetriť financie. Skvelá správa je, že aktuálne ich ponúkame za novú zníženú cenu. Teraz ozaj možno priviesť svetlo tam, kde doteraz nebolo.“


www.velux.sk

PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO, spol. s r.o. 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje