Strešné okná VELUX
Zdroj: VELUX

Strešné okná VELUX s diaľkovým ovládaním už nie sú luxus, ale štandard

Keď sme pred rokmi chceli prepnúť program na televízore, museli sme vstať z pohodlného kresla. Mladšia generácia sa už možno ani nepamätá, že sme autá či garáže otvárali fyzicky kľúčom… Pohodlie diaľkového ovládania povýšené v mnohých oblastiach až na smart riešenia sa vpísalo do života moderných domácností.

Pozadu nezostali ani strešné okná. Po novom sú aj strešné okná VELUX Štandard dodávané s elektrickým alebo so solárnym motorom integrovaným už od výroby, teda základná kategória strešných okien, ktoré sú ekonomicky najvýhodnejším variantom okien s trojsklom. Luxus diaľkového ovládania a bezstarostného vetrania s dažďovým senzorom sa vďaka tomu stal cenovo dostupným a nemusí už byť len riešením pre ovládanie okien umiestnených vysoko v streche.

Keď ľudia investujú do bývania, či už stavbou nového domu, alebo rekonštrukciou, chcú si svoj domov zariadiť čo najpohodlnejšie. Preto sú dnes stále žiadanejšie diaľkovo ovládané strešné okná, ktoré prinášajú mnoho výhod. S diaľkovým ovládaním je vetranie veľmi pohodlné bez ohľadu na to, ako vysoko je strešné okno umiestnené, koľko je pod ním nábytku či ako ďaleko sa od okna práve nachádzate. Ďalšou veľkou prednosťou je dažďový senzor, ktorý okno automaticky zatvorí, keď začne pršať. Iste to potvrdí každý, kto niekedy zabudol strešné okno zatvoriť a prekvapil ho dážď. S dažďovým senzorom také starosti odpadajú a nič nebráni nechávať strešné okno otvorené podľa ľubovôle.

Strešné okná VELUX
Zdroj: VELUX

Strešné okná s motorom je možné otvárať a zatvárať pomocou jednoduchého diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou každého balenia a je vopred spárovaný s oknom. Samozrejme, ponúkajú toho ešte viac – môžete s nimi posunúť domáci komfort na oveľa vyššiu úroveň. Diaľkovo ovládané strešné okná VELUX Štandard sú pripravené na zapojenie do systému inteligentnej domácnosti. Môžete ich ovládať aj z mobilu aplikáciou VELUX App Control, s ktorou jednoducho vyvetráte napríklad pri ceste z dovolenky, aby nás doma privítal svieži vzduch. Ďalšou možnosťou je diaľkový ovládač VELUX Touch, ktorý nastavíte napríklad na vyvetranie kúpeľne po sprchovaní a okno sa o 15 minút automaticky zatvorí.

Strešné okná VELUX
Zdroj: VELUX

Cenovo dostupné diaľkové ovládanie znamená prelom

Doteraz VELUX ponúkal diaľkové ovládanie integrované už od výroby len pri prémiových modeloch strešných okien. Ďalšou možnosťou bolo, a stále je, doplniť strešné okno motorom dodatočne. Aj to je, samozrejme, riešením a mnohí ho využívajú napríklad preto, že chcú doma viac vetrať a ľahšie udržiavať zdravé vnútorné prostredie. Ale teraz je integrovaný motor k dispozícii už v základnej kategórii strešných okien VELUX Štandard, ktoré sú ekonomicky najvýhodnejším variantom okien s trojsklom. Komfortný spôsob ovládania je vďaka tomu ďaleko dostupnejší a mohol by sa u nás postupne stať rovnako bežným ako v iných európskych krajinách, kde si už dnes diaľkovo ovládané strešné okná kupuje každý tretí zákazník spoločnosti VELUX.

Keď je v miestnosti viac strešných okien, pre pohodlie stačí mať s motorom len jedno z nich. Také okno je vďaka dažďovému senzoru možné nechávať otvorené bez strachu zo zmeny počasia, čo zaistí jednoduchšie vetranie a zdravšie bývanie. Pretože je motor dokonale ukrytý v hornom ráme, diaľkovo aj manuálne ovládané strešné okná vyzerajú úplne rovnako a je možné ich bez obáv kombinovať do dvojíc.

Zároveň nie je potrebné robiť žiadne kompromisy medzi pohodlím a energetickou úspornosťou. Strešné okná kategórie VELUX Štandard totiž zaisťujú veľmi kvalitnú tepelnú izoláciu vďaka nízkoenergetickému trojsklu, čo vyjadruje súčiniteľ prestupu tepla celým oknom Uw = 1,1 W/m2K.

Strešné okná VELUX
Zdroj: VELUX

Elektricky alebo radšej solárne poháňané okno?

Pri opatrení nového diaľkovo ovládaného okna je dôležité zvoliť si vhodný spôsob pohonu. Motor umiestnený v hornom ráme okna je poháňaný elektrinou buď zo siete, alebo z batérie napájanej fotovoltickým panelom. Zapojenie do siete je výhodné, ak k oknu už vedie kábel alebo ak práve prebieha rekonštrukcia a elektrinu je možné k oknu jednoducho priviesť. Kto len vymieňa staré strešné okno za nové s diaľkovým ovládaním a chce sa vyhnúť stavebným úpravám a neporiadku, asi zvolí skôr solárny pohon. Batéria napája fotovoltický panel dobíjaný denným svetlom, takže ovládanie je rovnako spoľahlivé ako to, že slnko vychádza každý deň.

Nech už bude pohon akýkoľvek, v každom prípade sa strešné okno s diaľkovým ovládaním zaradí medzi prvky modernej domácnosti, ktoré sú stále na dosah z pohodlia gauču rovnako, ako napríklad televízor.

www.velux.sk

Zdroj: PR článok VELUX

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje