/ Dom / Strecha /

Odkvap pre profesionálov aj domácich kutilov

Odkvap na dome
Zdroj: Lindab a.s.

Hľadáte odkvapový systém, ktorý bude dokonale odvádzať vodu z vašej strechy, bude bezúdržbový, jednoduchý na montáž a ešte aj perfektne zladený s vašim domom a strechou? Lindab Rainline je naozaj osvedčený odkvapový systém, ktorý dnes spoľahlivo slúži miliónom zákazníkov po celej Európe.

Jednoduchá a rýchla montáž

Ako základné nástroje pre montáž vám postačia nožnice na plech, pílka na železo a gumová palička. Na rozdiel od iných materiálov nepotrebujete nič zvárať či lepiť. Do montáže sa môžete pustiť v ktoromkoľvek ročnom období. Dokonca aj vtedy, keď mrzne. Jednotlivé diely odkvapového systému sú vyrábané na plne automatických robotoch a sú premyslené do posledného detailu a absolútne do seba zapadajú vďaka klipsovému upínaciemu systému. Pri prvkoch odkvapového systému, kde je potrebné zaistiť tesnosť spoja, je použité tesnenie z materiálu EPDM. Ide o materiál, ktorý je vysoko odolný voči poveternostným podmienkam a UV žiareniu.

Materiál s nekompromisnými vlastnosťami

Odkvapový systém Lindab Rainline je vyrobený z prvotriednej, recyklovateľnej švédskej ocele, hrúbky 0,6 mm. Ten je žiarovo pozinkovaný a po základnom nátere je chránený povrchovou vrstvou Elite. Táto prémiová úprava má jemne štruktúrovaný povrch a vyniká svojou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, ochrane ocele proti korózii aj UV stabilite a je odolná aj v prostrediach so znečisteným ovzduším. Povrchová úprava je nanesená z oboch strán, čím je materiál dostatočne chránený najmä pred vplyvom korózie aj vo svojej funkčnej (vnútornej) a tiež estetickej (vonkajšej) strane. Garantovaná písomná záruka na tento materiál je 30 rokov, avšak životnosť ďaleko presahuje uvedenú dobu.

Súčasťou ponuky sú aj ďalšie komponenty, ktoré vám značne uľahčia montáž a prekvapia svojou multifunkčnosťou. Určite oceníte výklopnú odbočku do sudu, zábranu proti preliatiu žľabu či zachytávač a vyhadzovač nečistôt. Navyše Lindab Rainline je univerzálny a hodí sa rovnako k plechovej, betónovej, pálenej, či inej krytine, k starému domu či novostavbe.

 1. Samotnú montáž začnete uchytením hákov, ktoré sa montujú s rozstupom 90 cm. Pre zjednodušenie a správne vyspádovanie žľabu si na hákoch ceruzkou označte miesto ohybu. Nezabudnite háky očíslovať. Namontujte prvý a posledný hák a medzi nimi natiahnite motúz. Následne namontujte ďalší hák v línií vytýčenej motúzom.

  Montáž odkvapového systému svojpomocne návod
  Zdroj: Lindab a.s.
 2. Na žľab si označte miesto, kde bude umiestnený kotlík a pílkou vyrežte označený otvor. Okraj strižnej hrany ohnite kliešťami smerom dole.

  Montáž odkvapového systému svojpomocne návod
  Zdroj: Lindab a.s.
 3. Zasuňte prednú časť kotlíka pod žľab a pomocou upínacieho systému v zadnej časti, kotlík pripevnite. Tento click systém umožní montáž za pár sekúnd a zvyšuje odolnosť odkvapového systému napríklad pri pôsobení tlaku snehu na žľab.
 4. Žľabové čelo je vybavené gumeným tesnením. Jednoduchým zaklepnutím zapadne a utesní odkvapový žľab, pričom nie je potrebné žiadne dodatočné skrutkovanie či lepenie.

  Montáž odkvapového systému svojpomocne návod
  Zdroj: Lindab a.s.
 5. Žľabová spojka slúži pre napojenie žľabov. Keďže je vybavená gumeným tesnením a bajonetovým uzáverom, spoj bezpečne drží a tesní bez akýchkoľvek lepidiel.

  Montáž odkvapového systému svojpomocne návod
  Zdroj: Lindab a.s.
 6. Objímka je vybavená spojom, ktorý sa jednoduchým zacvaknutím spoľahlivo uzavrie a kedykoľvek v prípade potreby opäť otvorí. Takisto aj ďalšie diely do seba zapadnú ľahko.

  Montáž odkvapového systému svojpomocne návod
  Zdroj: Lindab a.s.

Najkrajší šál pre váš dom

Odkvapový systém okrem svojho funkčného významu musí plniť aj estetickú funkciu. V ponuke Lindab Rainline nájdete až 9 atraktívnych farebných odtieňov, ktoré krásne zladíte s farbou strechy, fasády či farbou okien a vytvoríte tak moderný a nadčasový dom.

odkvapový systém štvorcového prierezu
V ponuke je už aj odkvapový systém štvorcového prierezu. | Zdroj: Lindab a.s.

Ak si na montáž odkvapov predsa len sami netrúfate, môžete využiť preverené certifikované klampiarske firmy, ktoré vám v Lindab odporučíme. Naši technici vám poskytnú bezplatné poradenstvo pri návrhu vhodného technického riešenia nielen odkvapov, ale celého strešného systému.

Pozrite si našu kompletnú ponuku na www.stresnysystem.sk alebo píšte na informacie@lindab.com

Zdroj: PR článok Lindab a.s.