Nevyberajte si strechu len na základe najnižšej ceny!
Galéria (7)

Nevyberajte si strechu len na základe najnižšej ceny!

Pri stavbe alebo rekonštrukcii domu existuje niekoľko investícií, pri ktorých sa naozaj oplatí staviť na kvalitu. Jednou z nich je nepochybne strecha. Pre tak dôležitú investíciu, akou strecha bezpochyby je, by mala byť kvalita pre zákazníkov tým najdôležitejším kritériom. Treba si uvedomiť, že strecha nie je spotrebný tovar, ktorý sa kupuje len na pár rokov a potom sa jednoducho vymení.

Galéria

Zvolenský ForDom stavia dom plný konope
Lindab strecha 052015 - lid
Lindab strecha 052015 - lilin1
Lindab strecha 052015 - lin2
Lindab strecha 052015 - lin3

Lacná strešná krytina sa môže v priebehu rokov riadne predražiť, pretože si žiada stále nové výdavky do opráv. Malá chyba na začiatku sa môže stať veľkou na konci.

K populárnym strešným materiálom dneška patrí bezpochyby plech. Bohužiaľ plechovým strechám v posledných rokoch kazia renomé niektorí nekvalitní výrobcovia či dodávatelia.

Prvotriedna švédska oceľ je však naopak synonymom pre kvalitu. Preto Vám odporúčame zamerať sa na osvedčenú značku, kvalitu a funkčnosť strešných systémov Lindab®. Práve kvalitná oceľ stojí za celosvetovým úspechom značky Lindab na európskych a škandinávskych trhoch.

Kvalitný plech, základ úspechu

V praxi sa však často krát stretnete s plechovými krytinami vyrobenými z mäkších materiálov, ktoré nie sú odporúčané normou. Spoločnosť Lindab používa na výrobu strešných krytín švédsky oceľový plech konštrukčnej akosti S250GD, čo zaručuje jej dlhodobú pevnosť a tuhosť zámku krytiny a tým pádom aj jej dokonalú funkčnosť.

Lacná konkurenčná plechová krytina a jej dosadanie v zámkoch z dôvodu tenšiemu a mäkšiemu plechu


Strešná krytina Lindab Mega – plech konštrukčnej akosti S250GD v normou stanovenej hrúbke 0,5mm

Kvalitu strešnej krytiny a jej životnosť zohľadňuje aj množstvo zinku naneseného na oceľovom jadre, ktorého úlohou je zabrániť vzniku korózie na krytine. V našich klimatických podmienkach normy určujú minimálne 200 g/m2, pričom krytiny Lindab túto hodnotu niekoľkokrát prekračujú (štandardne 275g/m2). Čo však často krát nájdete v ponuke lacnej konkurencie je sotva 100 g/m2, ale nájdu sa aj takí, ktorí sa touto dôležitou vrstvou plechu vôbec nezaoberajú, pretože pred kúpou krytiny je priam nemožné si túto skutočnosť overiť.

V neposlednom rade dôležitú úlohu pri kvalite produktov z plechu a ich životnosti, zohráva aj povrchová úprava. Jej zloženie „diktuje“ nakoľko je krytina schopná odolávať UV žiareniu, vysokým či nízkym teplotám, ako aj mechanickému poškodeniu, čím určuje aj dĺžku záručnej doby. V konečnom dôsledku dodáva streche špecifický dizajnový charakter. V ponuke Lindab sú tri typy povrchových úprav, Classic, Premium a Elite, ktoré sa líšia schopnosťou čeliť vonkajším vplyvom, ako sú UV žiarenie, znečistené ovzdušie, vysoké a nízke teploty a v neposlednom rade tiež mechanickému poškodeniu. Správnou voľbou materiálu tak môžete významne ovplyvniť dobu, po ktorú bude vaša strecha nielen skvele vyzerať, ale aj bezchybne fungovať.


Lacná konkurenčná plechová krytina a jej nekvalitná povrchová úprava


Povrchové úpravy Lindab – estetické a zároveň funkčné

Pozor na klamlivé „záruky“

Predtým ako si objednáte krytinu u predajcu, prečítajte si záručný list od výrobcu, pre ktorého výrobky sa rozhodujete. Na trhu sa čoraz častejšie objavujú lacné dovážané plechové krytiny za tak nízku cenu, ktorej priamo zodpovedá aj dĺžka záruky. Títo výrobcovia Vám poskytnú napr. 10 ročnú záruku, ale len na perforáciu plechu, čo je jednoducho povedané diera. Ďalšou podmienkou je napríklad, že miera poškodenia plechu pre začatie reklamačného konania musí byť minimálne 5%, čo znamená, že pri streche veľkosti 100m2 musíte mať dieru o veľkosti 5m2 aby ste mohli svoju strechu reklamovať. Ďalšou nezmyselnou podmienkou je potreba registrovať záručný list u výrobcu odoslaním návratky do 1 mesiaca od kúpy, čím chce výrobca znížiť svoju zodpovednosť za svoj výrobok, pretože mnoho kupujúcich tak neurobí.

Lindab poskytuje skutočne korektnú záruku na svoje výrobky v trvaní 15 až 30 rokov, s tým že záruka sa vzťahuje na výrobné chyby, koróziu materiálu, olupovanie povrchovej úpravy, prípadne abnormálne zmeny farebného odtieňa. Vzor záručného listu si môžete kedykoľvek pozrieť na našej webovej stránke www.stresnysystem.sk

Prečítajte si príručku „Ako si vybrať dobrú strechu“

Všetkým čitateľom, ktorí stoja pred voľbou výberu tej pravej strešnej krytiny na ich dom či objekt, odporúčame prečítať si sprievodcu, ktorý Vám ukáže na čo všetko si treba dať pozor pri výbere vašej novej strechy. www.stresnysystem.sk


Príručka „Ako si vybrať dobrú strechu“ Vám ukáže na čo všetko si treba dať pozor pri výbere vašej novej strechy.

Mnoho zákazníkov si povie „veď plech, ako plech“, hlavne že je to lacné. Avšak radosť z nízkej ceny krytiny nemusí trvať dlho. Pri kúpe strechy si treba uvedomiť, že nekupujeme spotrebný tovar, ale investujeme do kvality svojho bývania. Kúpa strechy by mala byť investícia na desiatky rokov, preto sa rozhodnite správne a investujte do kvality.

V prípade záujmu, prípadne potreby ďalších informácii nás neváhajte kontaktovať na:

Lindab a.s. – výrobný závod
Jamník 278 | 053 22 Jamník | info@lindab.sk | 0800 124 944
www.stresnysystem.sk 

  1. Rudo says:

    Mam Zajem o strehu sivu 0910525100sivu kritinu

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje