strešné okno
Galéria (5) Zdroj: Velux

Myslite na dostatok denného svetla v predstihu

Sedemdesiat percent používateľov tvrdí, že dostatok denného svetla je jedným z hlavných parametrov, podľa ktorých sa rozhodujú pri kúpe rodinného domu alebo bytu.

Galéria

strešné okno
strešné okno
strešné okno
strešné okno

Na dostatok svetla v každej miestnosti je potrebné myslieť už pri plánovaní nového bývania či rekonštrukcie. Nie vždy je ale jednoduché predpovedať, koľko svetla sa do priestoru skutočne dostane. Vďaka mobilnej aplikácii MyDaylight od spoločnosti VELUX si ľudia môžu prostredníctvom virtuálnej reality prehliadnuť, ako bude ich domov vyzerať v dennom svetle ešte predtým, ako začnú miestnosť rekonštruovať. Stačí zadať základné parametre miestnosti a za desať minút dostane používateľ na mieru vytvorenú simuláciu. Výsledok je možné si prezrieť v režime formátu 360° alebo vo virtuálnej realite pomocou VR okuliarov. Aplikácia ponúka jedinečnú možnosť experimentovať s rôznymi variantami rekonštrukcie, a keďže je určená pre mobilné telefóny, je k dispozícii kdekoľvek a kedykoľvek. Aplikáciu MyDaylight je možné stiahnuť na adrese www.velux.sk/mydaylight.

strešné okno
Zdroj: Velux

Optimálne presvetlenie celého domu na úrovni doporučených hodnôt zníži energiu potrebnú na umelé osvetlenie asi o 30 %. Strešné okná pritom privedú do domácnosti až dvakrát viac denného svetla ako fasádne okná rovnakých rozmerov a dokonca až trikrát viac ako rovnako veľké vikiere. Vďaka strešným oknám je možné denné svetlo dostať aj do miestností uprostred domu, kde nie je možné fasádne okná umiestniť. V bungalovoch sú to klasicky kúpeľne, ktoré vďaka strešným oknám získajú netradičný vzhľad. Aj v tomto prípade šetríme energiu a navyše dosiahneme aj efektívnejšie vetranie miestnosti so zvýšenou vlhkosťou.

Nechajte okno, nech sa stará

Základom každej zdravej domácnosti je však nielen dostatok denného svetla, ale aj čerstvého vzduchu. Málokto si to prizná, ale práve na vetranie často zabúdame. Teraz sa však môžete vysporiadať s nadbytočnou vlhkosťou alebo znečisteným vzduchom bez toho, aby ste museli myslieť na pravidelné otváranie okien. Moderné technológie sa o zdravé vnútorné prostredie postarajú za vás. Inteligentný systém VELUX ACTIVE automaticky vyvetrá i zatiahne rolety, aby sa interiér neprehrieval. Vy si vďaka tomu môžete bezstarostne užívať zdravý domov.

www.velux.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Velux

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.