Zdroj: Xella Slovensko

Vyberáte stavebné riešenie? Spoznajte YQ masívneho muriva a strechy

Postaviť dom je životný krok, ktorý je veľmi zodpovedný. Zároveň ale nemusí byť vôbec ťažké ho urobiť, ak zvolíte správny smer. Jedným z takýchto spôsobov je jednovrstvové riešenie, doplnené masívnou strechou. Ako jediný toto ucelené riešenie na našom trhu ponúka stavebný systém Ytong. Čo získate? Jednoduchú a presnú výstavbu, zdravú klímu v dome a strechu, ktorá vás ochráni pred letnými horúčavami. Rozumne investované peniaze do stavby, ktorá pretrvá generácie a nebude vás zaťažovať nákladmi na prevádzku a údržbu. A tiež istotu, že celé riešenie stavby garantuje jeden dodávateľ.

Jednovrstvové murovanie vám umožní dosiahnuť hodnoty nízkoenergetickej či pasívnej výstavby aj bez zateplenia. Výstavba je tak jednoduchšia – nemusíte vyberať ďalší materiál a jej trvanie sa skráti o tento krok. Navyše, ani v budúcnosti vás nebudú čakať ďalšie investície – mnohé zateplenia majú kratšiu životnosť ako murovací materiál, ktorý pretrvá stáročia. A tak jednoducho povedané potom, čo splatíte za desiatky rokov hypotéku, čakala by vás výmena zateplenia. Tomu sa dá vyhnúť – Ytong má na jednovrstvové murovanie špeciálnu tepelnoizolačnú sériu Lambda YQ, z ktorej najpoužívanejšie sú tvárnice so šírkou 450 mm. Porézna štruktúra Ytongu plní svoju tepelnoizolačnú funkciu aj bez dodatočného zateplenia, ale tiež vytvára zdravú klímu v budove. Masívny jednovrstvový múr má vďaka svojej hrúbke lepšie akustické vlastnosti, čo oceníte predovšetkým v mestách a mestských aglomeráciách. Má tiež lepšie tepelnoakumulačné vlastnosti a priestor je oveľa odolnejší proti prehrievaniu.

Zdroj: Xella Slovensko

K masívnemu murivu patrí masívna strecha

Aby dom fungoval ako celok a zaistil vám optimálny tepelný komfort, je ideálne, aby sa na tom podieľala celá obálka stavby – teda nielen murivo, ale aj strecha. Preto vznikla masívna strecha Ytong Komfort. Táto masívna konštrukcia zabraňuje únikom tepla, ale zároveň chráni podkrovie proti prehrievaniu. Pri strechách je dôležitým parametrom takzvaný fázový posun. To je čas, za ktorý sa strešná konštrukcia prehreje. V prípade drevených krovov to zvyknú byť cca 4 hodiny. Znamená to, že v letnej sezóne sa drevený krov rýchlo prehreje a podvečer je v podkroví stále neprijateľne horúco. Strechy Ytong Komfort majú fázový posun cca 13 hodín. Čiže teplo, ktoré pôsobí na strechu, nestihne preniknúť do obytného priestoru skôr, než slniečko zapadne. Medzi ďalšie výhody tohto riešenia patrí, že tento typ strechy chráni proti hluku, vyniká akustickým útlmom. Dôležité je aj to, že strecha je nehorľavá. Navyše dodávkou od jedného výrobcu máte zaručenú plynulosť a nehrozia prestoje na stavbe.

Zdroj: Xella Slovensko

Jednoduché riešenie má úspech aj medzi svojpomocnými stavebníkmi

Systém stavebných komponentov Ytong je atraktívny pri stavbe svojpomocou, pretože je veľmi jednoduchý a nenáročný na remeselné spracovanie. Môžete tiež počítať s podporou výrobcu – výpočtom materiálu, poradenstvom v oblasti energetických úspor a všetkými plánmi kladenia. Svojpomocní stavebníci tak zvládnu stavbu vrátane strechy, nemusia najímať firmy na tesárske práce a majú plynulosť výstavby plne vo svojich rukách.

www.ytong.sk/tepelnoizolacna-tvarnica-lambda-yq.php

www.ytong.sk/strecha-ytong-komfort.php

www.ytong.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Xella Slovensko, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje