image 43083 25 v1
Galéria (7)

Pre dokonalé obklady a dlažby

Výberu obkladu a dlažby venujeme mnoho času. Veď akoby aj nie!? Súčasná ponuka je naozaj veľká a rozmanitá. Ale takúto investíciu do krásneho a kvalitného obkladu by mal sprevádzať aj správny výber produktov na prípravu podkladu, ich lepenie, ako aj následné škárovanie. Dizajnérska krása by sa mala spájať s technickou aj technologickou dokonalosťou.

Galéria

Baumit baumacol
Baumit baumacol
Baumit baumacol
Baumit baumacol
Baumit baumacol
Baumit baumacol

Dokonalý podklad

Pevný, nosný a dostatočne rovný podklad? Na podlahy v interiéri použite vyrovnávajúce stierky. Cementové stierky Baumit Nivello 10 a 30 alebo sadrové samonivelizačné stierky Baumit Nivello Quattro. Ak potrebujete vyspraviť menšie plochy použite Baumit Baumacol Preciso Speed. Vyrovnávacou maltou dokážete vyrovnať hrúbky od 2 do 30 mm a vytvoriť aj spád na balkónoch alebo terasách. A navyše môžete lepiť obklad alebo dlažbu už po 4 hod.!

Aby vlhkosť nemala šancu

Podlahy aj steny, ktoré sú vystavené priamej odstrekujúcej vode, ako sprchy, sprchovacie kúty, terasy, balkóny odporúčame dostatočne odizolovať. Pre interiér použite izolačný náter Baumit Baumacol Proof a do exteriéru na terasy a balkóny izolačnú stierku Baumit Baumacol Protect.

Ktoré lepidlo je to správne?

Kvalitné obklady nespočetných farieb, vzorov a materiálov nekladú kreativite žiadne hranice. Ale nemenej dôležitý je aj správny výber lepidla.

Na štandardné obklady malých rozmerov v interiéri nám postačí aj základné lepidlo Baumit Baumacol Basic (C1).

Na gresové obklady, obklady väčších rozmerov aj tmavších farieb alebo pri lepení na podlahové vykurovanie použite lepidlá Baumit Baumacol FlexUni (C2TE) alebo FlexTop (C2TE S1). Práve lepidlo Baumacol FlexTop je vhodné aj pri lepení dlažby a obkladu v exteriéri alebo na fasáde.

Sklenené mozaiky alebo lepenie kamenných mramorových platní? Vyberte si lepidlo s bielym cementom Baumit Baumacol FlexMarmor (C2TE).

A pre tých, čo sa ponáhľajú máme rýchlo schnúce lepidlo Baumacol FlexTop Speed (C2FT S1). Obklad aj dlažbu môžete škárovať už po 3 hod. po nalepení.

Finále v trendových farbách

Škárovanie má dôležitú funkciu. Spája jednotlivé prvky obkladov, zabezpečuje ochranu pred vlhkosťou a v neposlednom rade spoluvytvára celkový estetický dojem.

Antibakteriálna, flexibilná a vodoodpudivá. Práve taká je škárovacia hmota Baumit Baumacol PremiumFuge v 24 farebných odtieňoch. Doplnok tvorí pružný silikónový tmel Baumacol Silikon dodávaný tiež v 24 farbách a navyše aj ako transparentný.

Neviete akú farbu škáry k dlažbe? Napíšte nám a my vám radi pošleme praktický vzorkovník. Stačí prikladať k dlažbe a obkladu a vyberať.

Náš tip! Ako sa vyznať v označeniach lepidiel

Základom je prídržnosť. Min. hodnota prídržnosti podľa normy pre cementové lepidlá je 0,5 N/mm2 a označujeme ju ako triedu C1. Lepidlá triedy C2 majú 2-násobné min. hodnoty prídržnosti, a to až 1,0 N/mm2.

A ako je to s tou flexibilitou lepidiel? Flexibilné cementové lepidlá majú označenie S1. Ide o odolnosť lepidla voči priečnej deformácii min. 2,5 mm. Lepidlá s touto triedou odporúčame v exteriéri, pri veľkých formátoch, aj tmavších farbách.

Označenia dôležité pre spracovanie. Aby sa nám pri lepení nekĺzalo máme lepidlá so zníženým sklzom a to s označením T. Potrebujeme obkladať veľké plochy alebo lepiť dlažbu v exteriéri? Použime lepidlá s predĺženou dobou otvorenia s označením E. Ide o dobu, počas ktorej môžeme bezpečne ukladať obklady do nanesenej lepiacej malty. Trieda F označuje rýchlotuhnúce cementové lepidlá.

Kompletný sortiment lepidiel, izolačných a škárovacích hmôt Baumit Baumacol pre vašu jedinečnú kúpeľňu, kuchyňu, terasu a balkón hľadajte vo svojich stavebninách!

Text a foto: Baumit

www.baumit.sk

Zdroj PR článok spoločnosti Baumit, spol. s r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje