Postavte si tehlový dom za jarné – výhodnejšie ceny a žite zdravo, bezpečne a krásne

Postavte si tehlový dom za jarné - výhodnejšie ceny a žite zdravo, bezpečne a krásne

Tehlový dom v zime udržuje teplo, v lete zabraňuje prehrievaniu, reguluje vnútornú teplotu, ale aj vlhkosť, čím zabezpečuje zdravú vnútornú klímu. Navyše vynikajúco chráni pred vonkajším hlukom. Správne navrhnutá a zhotovená stavba z prírodného materiálu je odolná voči plesniam, ktoré môžu spôsobiť alergie.

Tehla nie je horľavá a teda poskytuje obyvateľom domu spoľahlivú protipožiarnu ochranu. Nevyžaduje si nijakú údržbu a odolá vysokým zaťaženiam aj všetkým poveternostným vplyvom.

Tehla má obrovský náskok pred inými stavebnými materiálmi

Vďaka technológii vypaľovania sa tehly na stavbu dostávajú s prakticky nulovou vlhkosťou. Práve túto výhodu treba využiť pri stavbe domu, keďže len suchý materiál je zárukou deklarovaných tepelnoizolačných vlastností. Navyše, technológia výroby vypaľovaním je tiež zárukou stálosti tvarov a rozmerov, čím sa vylučuje možnosť vzniku trhlín v murive, v dôsledku objemových zmien materiálu.

Ak sa rozhodnete pre jednovrstvovú obvodovú stenu, pálené tehly Porotherm sa vám odvďačia svojimi nenahraditeľnými vlastnosťami

Tehla je prírodný materiál s niekoľko tisícročnou tradíciou, ktorý stále napreduje, či už smerom k zlepšovaniu stavebnofyzikálnych parametrov ako aj k zjednodušeniu, sprehľadneniu a urýchleniu technológie murovania. Ideálnou kombináciou sú brúsené tehly so špičkovými tepelnoizolačnými parametrami – Porotherm T Profi (tehly plnené minerálnou vlnou) alebo Porotherm EKO+ Profi – ktoré nepotrebujú dodatočné zateplenie, v kombinácii s rýchlou technológiou murovania Porotherm Profi alebo Porotherm Profi Dryfix. Prívlastok Profi je zárukou rýchleho a presného murovania v podmienkach bežných stavieb. Tehly Porotherm Profi majú brúsené ložné plochy, ktoré sú rovné a navzájom rovnobežné, s toleranciou výškového rozmeru ± 1 mm. Práve táto úprava umožňuje murovanie na špeciálnu maltu Porotherm Profi pre tenké škáry alebo na murovaciu penu Porotherm Dryfix extra.

Porotherm Profi – tehly murované na maltu pre tenké škáry alebo na murovaciu penu

Aby sa v praxi uplatnili všetky výhody murovania brúsených tehál či už na tenkovrstvovú maltu alebo na murovaciu penu, je potrebné venovať mimoriadnu pozornosť založeniu prvého radu tehál. Po presnom výškovom zameraní základovej dosky sa prvý rad tehál zakladá na vrstvu zakladacej malty, ktorá sa urovná pomocou nivelačnej súpravy. Od druhého radu sa tehly Porotherm Profi murujú buď na tenkovrstvovú lepiacu maltu alebo na murovaciu penu. Lepiaca malta sa nanáša na ložnú plochu tehál pomocou nanášacieho valca vhodnej šírky, v závislosti od hrúbky steny. Murovacia pena sa dávkuje pomocou aplikačnej pištole priamo z dózy. Výsledkom je tehlové murivo bez viditeľnej maltovej škáry, rozoznateľné od klasického tehlového muriva na prvý pohľad.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVýhody systému Porotherm Profi vedia najlepšie doceniť tí, ktorí s ním už pracovali

Najčastejšie skloňovanými výhodami sú presná a jednoduchá práca vďaka presným rozmerom, úspora času kvôli rýchlemu a jednoduchému spracovaniu, úspora či dokonca eliminácia murovacej malty ako aj zníženie rizika chýb pri murovaní oproti klasickému spôsobu.

Každá druhá tehla Porotherm T Profi do prvého radu ZDARMA

Pri použití tehál Porotherm T Profi na prvý rad obvodovej steny teraz získate každú druhú tehlu zdarma. Tehly Porotherm EKO+ Profi zasa dostanete so 40 % zľavou z cenníka 2016. Navyše máte možnosť využiť zdarma konzultáciu a odborné poradenstvo s technickým poradcom, výpočet spotreby materiálu, statický návrh stropu vrátane kladačského plánu a dopravu tehál priamo na stavbu.

ZDROJ PR článok spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.