postav dom s rozumom 1.cast br nie je cement ako cement
Galéria (9)

Postav dom s rozumom! 1.časť <br />Nie je cement ako cement

Staviate svojpomocne? Neplaťte viac, ako je nevyhnutné! Správnym výberom kvalitného cementu spolu s optimalizáciou receptúry ušetríte nemalé peniaze.

Galéria

Tapetovanie stien
recept
Tapetovanie stien
strecha, krytiny, plech
podlaha, rekonštrukcia
Multicem na univerzálne použitie
Multicem je určený na výrobu betónov a mált štandardnej kvality – teda na univerzálne použitie pri bežných opravách a rekonštrukciách bytových i nebytových priestorov. Používa sa na výrobu klasického betónu, ako aj železobetónu, výrobu poterov, mált a omietok.

Extracem na nadštandardnú kvalitu
Cement vyššej pevnostnej triedy využijete všade tam, kde je potrebná nadštandardná kvalita, vysoká trvanlivosť, pevnosť v tlaku a oteruvzdornosť. Ideálny je aj na výrobu poterov v namáhanom prostredí, ako aj na nosné prvky v bytovej a občianskej výstavbe. Extracem je vhodný na výrobu pomníkov, dosiek, dlažieb, stĺpov a drobných architektonických prvkov v exteriéri.

Profimalt na ľahšie a lacnejšie omietanie
Je určený na výrobu kvalitných omietok a mált priamo na stavenisku, a to bez nárokov na iné komponenty okrem vody a piesku. Ak stavebník použije do omietky namiesto štandardne používaného cementu a vápna Profimalt, môže pri výstavbe rodinného domu ušetriť viac ako 400 €.

Betonix radí
•  Pri výrobe betónu a mált používajte vždy čisté kamenivo (štrk, piesok) bez obsahu hliny, ílov a podobných látok, ako aj organických zvyškov látok.
•  Voda nesmie byť znečistená mechanickými a organickými nečistotami. Odporúčame použiť pitnú vodu.
•  Zložky betónu/malty treba starostlivo odmerať, najvhodnejšie je dávkovať ich podľa hmotnosti.
•  Pomer jednotlivých zložiek betónu sa upravuje v závislosti od požiadaviek na jeho kvalitu.
•  Betónovú zmes/maltu treba miešať primerane dlhý čas tak, aby bola rovnomerne zamiešaná a optimálne spracovateľná. Vodu pridávajte opatrne, jej prebytok znižuje pevnosť betónu/malty.
•  Betón po zamiešaní ukladajte na vopred pripravené miesto, ktoré je zbavené prachu a nečistôt a má navlhčený podklad. Ak ukladáte prostý betón do debnenia, skontrolujte jeho stabilitu a nepriepustnosť najmä v miestach spojov.
•  Odporúčame spracovávať a ukladať betónovú zmes podľa účelu a druhu použitia pri teplote prostredia od +5 do +20 °C.

V ďalšom pokračovaní článku sa spolu pozrieme na to, ako ušetriť čas i peniaze  pri betonážach väčších plôch, s použitím špeciálneho betónu Steelpact

Nezabudnite, že uložením betónu sa starostlivosť o betón ani zďaleka nekončí. Správne vyrobený a uložený betón treba primeraným spôsobom ošetrovať.

Viac informácií o použití cementu, jeho rôznych aplikáciách a praktické rady, ako stavať, nájdete na www.akostavat.com

www.holcim.sk

cementy-svk@holcim.com, beton-svk@holcim.com  –>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje