Postav dom s rozumom! 1.časť
Nie je cement ako cement

postav dom s rozumom 1.cast br nie je cement ako cement

Staviate svojpomocne? Neplaťte viac, ako je nevyhnutné! Správnym výberom kvalitného cementu spolu s optimalizáciou receptúry ušetríte nemalé peniaze.

Multicem na univerzálne použitie
Multicem je určený na výrobu betónov a mált štandardnej kvality – teda na univerzálne použitie pri bežných opravách a rekonštrukciách bytových i nebytových priestorov. Používa sa na výrobu klasického betónu, ako aj železobetónu, výrobu poterov, mált a omietok.

Extracem na nadštandardnú kvalitu
Cement vyššej pevnostnej triedy využijete všade tam, kde je potrebná nadštandardná kvalita, vysoká trvanlivosť, pevnosť v tlaku a oteruvzdornosť. Ideálny je aj na výrobu poterov v namáhanom prostredí, ako aj na nosné prvky v bytovej a občianskej výstavbe. Extracem je vhodný na výrobu pomníkov, dosiek, dlažieb, stĺpov a drobných architektonických prvkov v exteriéri.

Profimalt na ľahšie a lacnejšie omietanie
Je určený na výrobu kvalitných omietok a mált priamo na stavenisku, a to bez nárokov na iné komponenty okrem vody a piesku. Ak stavebník použije do omietky namiesto štandardne používaného cementu a vápna Profimalt, môže pri výstavbe rodinného domu ušetriť viac ako 400 €.

Betonix radí
•  Pri výrobe betónu a mált používajte vždy čisté kamenivo (štrk, piesok) bez obsahu hliny, ílov a podobných látok, ako aj organických zvyškov látok.
•  Voda nesmie byť znečistená mechanickými a organickými nečistotami. Odporúčame použiť pitnú vodu.
•  Zložky betónu/malty treba starostlivo odmerať, najvhodnejšie je dávkovať ich podľa hmotnosti.
•  Pomer jednotlivých zložiek betónu sa upravuje v závislosti od požiadaviek na jeho kvalitu.
•  Betónovú zmes/maltu treba miešať primerane dlhý čas tak, aby bola rovnomerne zamiešaná a optimálne spracovateľná. Vodu pridávajte opatrne, jej prebytok znižuje pevnosť betónu/malty.
•  Betón po zamiešaní ukladajte na vopred pripravené miesto, ktoré je zbavené prachu a nečistôt a má navlhčený podklad. Ak ukladáte prostý betón do debnenia, skontrolujte jeho stabilitu a nepriepustnosť najmä v miestach spojov.
•  Odporúčame spracovávať a ukladať betónovú zmes podľa účelu a druhu použitia pri teplote prostredia od +5 do +20 °C.

V ďalšom pokračovaní článku sa spolu pozrieme na to, ako ušetriť čas i peniaze  pri betonážach väčších plôch, s použitím špeciálneho betónu Steelpact

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteNezabudnite, že uložením betónu sa starostlivosť o betón ani zďaleka nekončí. Správne vyrobený a uložený betón treba primeraným spôsobom ošetrovať.

Viac informácií o použití cementu, jeho rôznych aplikáciách a praktické rady, ako stavať, nájdete na www.akostavat.com

www.holcim.sk

cementy-svk@holcim.com, beton-svk@holcim.com  –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.