PCI SMP hybridné lepidlá a tmely. Nová generácia lepenia a tmelenia

Aplikácia lepidla a tmelu v jednom
Zdroj: PCI

Ucelený rad pomocníkov prezentuje v týchto dňoch v SR značka PCI. Je to najnovšia generácia SMP (Silyl Modified Polymers) produktov s riadeným vytvrdzovaním a trvalou pružnosťou. PCI ponúka štyri produkty, ktoré si dokážu poradiť s akýmkoľvek problémom.

PCI SMP hybridné produkty sa vyznačujú vlastnosťami, ktoré ich zaraďujú medzi špičku stavebnej chémie. Sú vhodné pre akékoľvek podklady vrátane plastov, kovov alebo skla. Dokážu fixovať aj veľmi ťažké predmety bez vŕtania a skrutkovania. Sú odolné proti UV žiareniu a sú plne funkčné aj v exteriéri. Nie je prekážkou ani vlhký podklad. A ešte jeden benefit: všetky sú pretierateľné interiérovými a exteriérovými nátermi.

A prečo nemá PCI iba jeden univerzálny produkt, podobný tým, ktorých sú v hobby marketoch plné regály? Pretože ak požadujeme od univerzálneho produktu, aby mal všetky „naj“, tak to technologicky nie je možné. Vždy je nutné z nejakej vlastnosti zľaviť a tak nedokáže zaistiť bezpečnú a plnú funkčnosť. A to PCI nechce, preto má vo svojom portfóliu štyri produkty, ktoré bezpečne dokážu presne to, čo sa od nich očakáva.

PCI Uniferm®

Lepidlo a tmel v jednom na lepenie prakticky všetkých materiálov vrátane tvrdeného PVC alebo kovov. Je možné ho použiť na väčšinu podkladov. Výsledný spoj je veľmi tuhý, odolný proti UV žiareniu a väčšine domácich čističov. Vyznačuje sa aj vysokou výslednou pevnosťou presahujúcou viac ako dvojnásobne prídržnosť flexibilných cementových lepidiel. Pokiaľ potrebujete čokoľvek bezpečne prilepiť a následne dotesniť, je PCI Uniferm® správnou voľbou.

PCI uniferm 300ml
Zdroj: PCI

PCI Rapidferm®

Bol vyvinutý na rýchlu fixáciu aj ťažkých prvkov bez nutnosti vŕtania a skrutkovania. Jeho počiatočná lepivosť je zo všetkých PCI hybridných tmelov najvyššia. Navyše je vďaka svojej zvýšenej pružnosti predurčený na trvalo pružné spoje aj na vibrujúcich podkladoch. Fixácia napríklad kamenných nášľapov na oceľové schodisko je úplnou hračkou. UV stabilita je úplnou samozrejmosťou a odolnosť proti domácim chemikáliám tiež.

PCI rapidferm 300ml
Zdroj: PCI

PCI Elastoferm®

Tento pružný tmel určený pre akékoľvek škáry, ktoré majú vykazovať veľkú pružnosť, si dokáže poradiť aj s nedokonale vyschnutými povrchmi. Preto je skvelým pomocníkom na dotesňovanie na balkónoch a terasách, a to v priebehu celého roka. PCI Elastoferm® odoláva UV žiareniu a je vysokoodolný proti domácim chemikáliám a čistiacim prostriedkom. Vynikajúco priľne aj k tvrdeným plastom alebo kovom. Vďaka jeho prieťažnosti až 600 % zvláda aj pohybom veľmi namáhané škáry. Tento tmel je veľmi ľahko aplikovateľný a je možné ho využiť aj na tmelenie trhlín v stenách.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePCI elastoferm 300 ml
Zdroj: PCI

PCI Glasferm®

Je to krištáľovo priehľadný tmel a skvelé lepidlo na sklo a sklenené obkladové prvky. Má vysokú priľnavosť k podkladom a unikátnu ochranu proti výskytom plesní. Tieto vlastnosti ho špeciálne predurčujú na lepenie a tesnenie sklených stien v kúpeľniach a wellness. Spájanie skla a sklenených prvkov je možné tiež využiť v nábytkárskom priemysle na lepenie presvietených stien s kamennými dyhami alebo v oblasti bytového dizajnu všeobecne. Zaujímavosťou tohto produktu je rýchle uzavretie povrchu po zahladení, ktoré zabráni zaneseniu nečistôt do krištáľovo priehľadného spoja.

PCI glasferm 300 ml
Zdroj: PCI

PCI hybridné SMP tmely sú vďaka svojmu chemickému základu absolútne neagresívne k materiálom akými sú neošetrená oceľ, prírodný kameň a zrkadlá. Dá sa s nimi rovnako dobre fixovať a utesniť keramika, sklo, plast aj drevo. PCI kládla pri vývoji týchto produktov veľký dôraz aj na spracovateľské vlastnosti – všetky tmely sa veľmi ľahko vytláčajú z kartuší a majú dlhú dobu spracovania.

PCI smp hybridné tmely
Zdroj: PCI

Viac na www.pci-sk.sk/sk

Zdroj: PR článok Master Builders Solutions Slovakia spol. s r.o