Dom z tvaroviek Durisol
Zdroj: Leier Baustoffe SK

Ako ušetriť a pritom aj v tejto dobe postaviť kvalitný dom šetrný k prírode?

Chcete stavať rodinný dom? V tejto dobe budete čeliť viacerým komplikáciám, ako sú vyťažené realizačné firmy a málo pracovnej sily. Ďalším aktuálnym úskalím môže byť dostupnosť stavebného materiálu a celkový rast cien.

Ak ste si vopred nenaplánovali svoju výstavbu, je možné, že sa vám stavba domu predraží alebo ju budete musieť predĺžiť aj o niekoľko mesiacov. Nezúfajte však, máme pre vás tip, ako to môžete zvládnuť včas a takmer sami.

Spoločnosť Leier Baustoffe SK vyrába kvalitný a veľmi efektívny stavebný materiál Durisol, ktorý ocenia stavbárski profíci rovnako ako amatérski domáci majstri. Tvarovky sú 100 % recyklovateľné a vhodné na výstavbu nízkoenergetických aj pasívnych domov. Preto šetria prírodu, ale aj vašu peňaženku hneď viackrát – pri výstavbe aj prevádzkovaní.

Dom z tvaroviek Durisol
Zdroj: Leier Baustoffe SK

Výhody stavby z Durisolu

1. Tvarovky sú ľahké a veľké

Durisol z 90 % tvorí drevná štiepka, vďaka čomu sú tvarovky ľahké a na stavbe sa s nimi veľmi jednoducho manipuluje. Na obvodové steny sa využívajú tvárnice, ktoré sú v porovnaní s tradične používaným materiálom väčšie. Vďaka tomu ich stačí menej, čo sa odrazí aj v úspore pri nápočte stavebného materiálu.

2. Jednoduchá výstavba

Durisol funguje ako veľmi jednoduchá stavebnica. Tvarovky stačí na seba naukladať na sucho a po každom štvrtom rade aplikovať betónovú zálievku. V prípade, ak ide o nízkopodlažný a projektantom vhodne naplánovaný dom, dá sa ušetriť dokonca aj na železnej výstuži. Stavba má nízke nároky na použitie stavebných mechanizmov a zvládnete ju aj svojpomocne, len s výpomocou pár šikovných rúk.

Minerálna vlna Durisol
Zdroj: Leier Baustoffe SK

3. Šetrenie nákladov pri stavebných prácach

S Durisolom dokážete ušetriť aj pri dodatočných stavebných prácach ako zatepľovanie či úprava fasády. Obvodové tvarovky sa predávajú už s vloženou tepelnou izoláciou, ktorou môže byť sivý polystyrén alebo minerálna vlna. Zatepľovanie tak odpadá. Najnovšiu tvarovku Durisol DSS 45/12 L možno dokonca použiť aj ako priznané murivo bez ďalších vonkajších úprav.

4. Kvalitná stavba

Stavebný systém Durisol v sebe spája výhody dreva, účinnosť tepelnej izolácie a pevnosť betónu. Vďaka betónovému jadru majú steny výborné tepelno-akumulačné vlastnosti, čo vám doma udrží príjemnú tepelnú pohodu. Stavba je pevná, odolná, stabilná a dokáže odvádzať vlhkosť von, čím zas zabezpečí dokonale zdravé bývanie.

Kontakt:
Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3, 831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

Zdroj: PR článok Leier Baustoffe SK s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.