Vymeňte skrine za jeden z týchto vešiakov a objavte nový rozmer priestoru

Vymeňte skrine za jeden z týchto vešiakov a objavte nový rozmer priestoru

Ak potrebujete odložiť svoje šaty, tak skriňa je prvá vec, ktorá vám napadne. Skrine sú neodmysliteľnou súčasťou každého domu, bytu či kancelárie. Ich hlavným účelom je uskladniť naše šaty a ostatné veci.

Na druhej strane však zaberajú množstvo priestoru, s ich sťahovaním je veľa práce a niekedy až zbytočne kazia celý vzhľad miestnosti. V súčasnosti však prichádza nový trend, ktorý raz a navždy zatočí so zaužívanou predstavou skrine ako nevyhnutného úložného priestoru.

Interiérový dizajn začína presadzovať otvorený priestor plný minimalistických prvkov s množstvom svetla. Cieľom je zväčšenie malého bytu, či priestoru. Tejto idey padá za obeť aj skriňa a nahrádzajú ju vešiakové steny či vešiaky rôznych tvarov a farieb.

Vešiaky s vašimi šatami dodávajú celému priestoru netradičný vzhľad, ktorý pôsobí trochu voľnomyšlienkársky a moderne zároveň. Celkový dojem z bytu je tak omnoho vzdušnejší a uvoľnenejší. Správny výber vešiaka sa odvíja od celkového ladenia bytu a od vašej osobnosti.

Môžete použiť staré stojace vešiaky s nádychom retro štýlu, ktoré perfektne ladia s dreveným alebo tehlovým interiérom. Určite ich poznáte z čakární alebo z návštev vašich starých mám. Za čias komunizmu ich bol celý kopec.

Ďalšou možnosťou sú jednoduché kovové vešiaky či skôr len rúrkové rámy, aké nájdete v obchodoch alebo skladoch, kde sa využívajú na prenos šiat. Takéto kovové rámy majú zvyčajne kolieska, čo vám umožní, aby ste si svoje šaty jednoducho premiestnili.

Zdroj fotografií: www.123rf.com

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteAk patríte k viac kreatívnym, ale hlavne odvážnym ľuďom, ktorí sa neboja experimentovať, tak môžete skúsiť vytvoriť vešiakové steny z konárov. Tento originálny vzhľad a drevo dodajú vášmu interiéru úplne iný rozmer.

Vešiaky sa však dajú vyrobiť aj z množstva iných vecí, o ktorých by ste si vôbec nemysleli, že sa hodia na tento účel. Skúste použiť staré palety, medené rúrky, lyžice a stovky iných nezvyčajných vecí. Samozrejme, budete si ich musieť upraviť, ale výsledok môže byť veľmi zaujímavý.

Medzi populárne verzie vešiakových stien patria aj závesné či visiace vešiaky. Tento typ vám ušetrí priestor a ladí s minimalistickým stvárnením interiéru a krásne oživí váš byt.

Ak vás zaujal niektorý z vešiakov, tak neváhajte a začnite s novým nápadom už dnes.

Zdroj fotografií: www.123rf.com

ZDROJ PR článok spoločnosti Gurkuda s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.