Urob si sám 9/2021

Septembrové vydanie časopisu Urob si sám práve vychádza!

Ako trávite zvyšné neskoré letné dni vy? Možno ich prospešne využívate na skrášlenie svojho domu či záhrady rovnako ako my. V záhrade a okolo domu je totiž vždy čo robiť. Ak ste ešte doteraz nenašli odhodlanie alebo čas, možno vás k tomu inšpiruje septembrové číslo Urob si sám, ktoré je opäť plné skvelých nápadov.

Milí čitatelia!

Na záhrade milujem všetko, čo evokuje slovo relax – od záhradného sedenia na terase cez záhradnú sprchu až po ležadlá pri bazéne. Aj rýpanie v zemi má pre mňa svoje čaro. Doteraz sme túto pridanú hodnotu nemali možnosť využívať denne, pretože sme bývali v meste a záhradu si užívali len cez víkendy. Odkedy sme sa ale presunuli na dedinu natrvalo, všetko je inak. Aj keď je záhrada prevažne oddychová, stále je v nej čo robiť. Preto je pre mňa čo i len krátky oddych na terase počas letných večerov a víkendov malý luxus. Niečo ako krátka dovolenka J. Nebyť ruchu kosačiek od susedov navôkol, ktorí sa vzorne a s pravidelnosťou starajú o trávniky, či buchotu kladiva, bola by priam dokonalá. To všetko nám však už dlhšie podvedome pripomínalo, že ani naše renovačné práce nemôžeme už ďalej odkladať a svoj nový domov si musíme tak trocha vylepšiť. Príjemne motivovaní sme sa teda pridali k ostatným susedom. Nový šat si už totiž dlhšie pýtala terasa. Rovno sme zaútočili na uvoľnené dlažobné kocky a odlupujúcu sa farbu na zábradlí. Náročnú prácu v najväčších horúčavách sme však neoľutovali ani na minútu. Nie je totiž nič krajšie, ako si po dobre odvedenej práci sadnúť večer na takmer novú terasu a len tak na nej rozjímať.

Na strane 8 sme pre vás pripravili návod, ako správne položiť veľké betónové tvárnice, ktorý nám osobne veľmi pomohol pri renovácii terasy. Na strane 14 vám zasa ukážeme úžasnú premenu terasy, ktorá zaujme hneď na prvý pohľad. Jej hlavným prvkom je totiž vysoký gabionový plot na ochranu súkromia a niekoľko gabionových košov, ktoré poskytli na terase ďalší priestor na sedenie.

Krásne neskoré leto a veľa tvorivých nápadov želá

Jana

Urob si sám 9/2021

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje