Už čoskoro v Trenčíne tradičný veľtrh Záhradkár

image 39180 25 v1

Záhradkári na jar ožívajú. Aktívne sa pripravujú na to, aby dosiahli, čo najkrajšiu a najvýnosnejšiu úrodu. Začína sa to prípravou osív, sadeníc, hnojív, postrekov na ochranu rastlín a plodov, ale aj záhradkárskych potrieb a pomôcok. Cenné rady a tipy ako úspešne zvládnuť tieto úlohy ponúkne mimoriadne obľúbený veľtrh Záhradkár, ktorý sa bude konať 5. až 9. apríla v areáli výstaviska Expo Center Trenčín.  Spoločne s veľtrhom Záhradkár sa prvýkrát až do nedele budú konať aj výstavy Včelár, Poľovníctvo a Zdravý životný štýl.

Počas piatich dní je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program. Atraktívna bude Celoslovenská súťaž v jarnom aranžovaní, ktorá sa bude konať v prvý deň veľtrhu. Nielen pre odborníkov, ale aj pre laickú verejnosť sú určené prednášky – „Novinky v ovocinárskej praxi“ (Ing. Marián Komžík), „Rekonštrukcia ovocných záhrad“ (Ing. Jozef Čerňanský), „Klimatické zmeny a ich vplyvy na Slovensku“ (meteorologička Mgr. Miriam Jarošová), „Pestovanie rezistentných odrôd ovocných drevín“ a „Ochrana rastlín proti chorobám a škodcom“ od Ing. Evy Šidovej, PhD., ktorá zároveň povedie poradňu v oblasti ovocinárstva, kvetinárstva, zeleninárstva a sadovníctva. Aj tento rok príde na veľtrh Záhradkár prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. a bude viesť s návštevníkmi ovocinárske dialógy. Na otázky právnej poradne budú počas veľtrhu odpovedať pán Juraj Korček a JUDr. Vladimír Zajac. Nebude chýbať ani poradenská služba pána Júliusa Adamoveho o pestovaní a výžive ovocných drevín. Ukážky rezu ovocných stromov predvedie priamo v areáli trenčianskeho výstaviska predseda Slovenského zväzu záhradkárov Ing. Eduard Jakubek. Dospelých návštevníkov môže prvý deň veľtrhu zaujať druhý ročník odbornej degustácie ovocných a obilných destilátov pod názvom „Pálenô Matúša Čáka“ a následne ďalšie dni je pripravená aj laická (návštevnícka) súťaž v ochutnávke destilátov, ktorá sa vyhodnotí posledný deň veľtrhu 9. apríla. Veľtrh Záhradkár je určený pre všetky vekové kategórie. O tom, že aj naša mládež má naďalej blízko k prírode sa budú návštevníci trenčianskeho výstaviska môcť presvedčiť vďaka výtvarnej súťaži študentov na tému PRÍRODA OKOLO NÁS.

Spoločne so záhradkárskym veľtrhom sa už dvadsiaty prvýkrát koná výstava VČELÁR, ktorá prinesie prehľad v sortimente včelárskych potrieb a včelích produktov. Vďaka úzkej spolupráci organizátorov so Slovenským zväzom včelárov budú mať návštevníci možnosť počas výstavy ochutnať med a medovinu, ako aj získať nové poznatky prostredníctvom odborných prednášok.
Pre milovníkov poľovníctva v rovnakom termíne organizátori pripravili desiaty ročník výstavy POĽOVNÍCTVO, ktorá ponúkne široký sortiment poľovníckych potrieb – nože, poľovnícke oblečenie, obuv a doplnky, ale aj odbornú literatúru.

Prezentáciu výrobkov zdravej výživy, prírodných liečiv, prírodnej kozmetiky a bio produktov nájdu návštevníci na osemnástom ročníku výstavy ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL.

Úžasnú jarnú atmosféru týchto výstavných podujatí umocní živá hudba. Bližšie informácie nájdete na www.expocenter.sk.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.