Predstavujeme výhercov súťaže Vlastnými rukami

image 18544 25 v1

Súťaž o tablet Sencor na facebookovej stránke Vlastnými rukami priniesla obrovské množstvo inšpirácií, ako vdýchnuť nepotrebným veciam nový život. Opäť ste nás presvedčili, že vaša kreativita nepozná hranice. Predstavíme vám víťaznu prácu, ktorá vás môže inšpirovať, ako premeniť staré na nové. Srdečne gratulujeme výhercom a ďakujeme všetkým, ktorí odoslali svoj príspevok.

Nádherný náhrdelník zo zvyškov

Absolútnou víťazkou súťaže a výherkyňou tabletu Sencor sa stala pani Miroslava z Modry. Jej náhrdelník zo zvyškov látok skutočne očaril našu porotu. „Z výhry mám obrovskú radosť, som rada, že moja práca zaujala. Ako najbližší kreatívny projekt som si naplánovala ušiť puzdro na tablet,“ opisuje svoje nadšenie pani Miroslava. Máte aj vy doma zaujímavé kusy látok, šnúrky, špagátiky, čipky alebo filc, ktoré nechcete vyhodiť? Vytvorte si nádherný náhrdelník vlastnými rukami!

Potrebujeme: 3 druhy látok (postačia odrezky s rozmermi 5 × 50 cm), zvyšok čipky, hnedú bavlnku, kúsok hrubšieho filcu, lepidlo (napr. transparentný Chemoprén), zvyšky motúza alebo stuhy, koráliky, ihlu, niť, nožnice, pero, 2 priemerne šikovné ruky

Postup:
• Najprv si nájdeme 50 až 60 cm dlhé a 3 až 5 cm široké odrezky látok. Ak nemáme dostatočne dlhé zvyšky, odstrihneme si pásy z látky.
• Pás zložíme po dĺžke na polovicu a potom ešte raz na polovicu. Začneme ho rolovať do slimáčika.
• Keď si spravíme základ kvietka, pruh látky preložíme a navíjame ďalej. Pruh neustále prekladáme a vytvárame tým okvetné lístky. Keď má ruža želanú veľkosť, zvyšok látky odstrihneme a asi 2-centimetrový kúsok založíme na spodok. ruže.


• Na filc aj na ružu nanesieme Chemoprén, po chvíli ružu silno pritlačíme na filc. Takto si vyrobíme všetky ružičky. Keď máme vytvorené kvietky v potrebnom množstve, môžeme ich dozdobiť. Napríklad rozstrapkaným prúžkom maslovej látky, kúskom jutového povrázku, zvyškom čipky alebo korálikmi. 
• Pekne ukážu aj lístočky vyrobené z jednej z látok. Prúžok naskladáme v 4 až 5 vrstvách a prešijeme hnedou bavlnkou. Potom z látky vystrihneme lístky. Aby dostali používaný vzhľad, žmolíme ich medzi prstami, aby sa po okrajoch začali trochu strapkať.
• Keď už máme všetky kvietky a lístky pripravené, rozložíme ich na filc do tvaru, v akom chceme mať náhrdelník. Na filc si obkreslíme želaný tvar a vystrihneme.
• Postupne všetky kvietky na filc prilepíme. Pod kvietky prilepíme tiež konce motúza alebo stuhy.
• Náhrdelník môžeme ešte ľubovoľne dozdobiť mašličkami, čipkou alebo čímkoľvek, čo nám napadne.

Ak sa chcete naďalej inšpirovať, ako robiť nové veci zo starých, vytvárať unikátne doplnky do svojej domácnosti a navyše sa pritom dobre zabaviť, sledujte našu stránku Vlastnými rukami na Facebooku.

Hlavnú cenu SENCOR Element 9.7 Tablet a produkty Henkel na domáce majstrovanie s boxom na náradie získava pani Bičeková z Modry,

1. až 4. vedľajšiu cenu – mix produktov Henkel na domáce majstrovanie získava víťazka hlavnej ceny pani Bičeková z Modry, ďalej pani Ďurišová zo Žiliny, pani Krnáčová zo Zvolena, pani Voľanská z Rožňavy,

5. až 10. vedľajšiu cenu – ročné predplatné časopisu Urob si sám získava pán Satka z Bratislavy, pani Kosmeľová z Oravskej Polhory, pán Feňar z Košíc, pán Habovčík z Rimavskej Soboty, pani Pokorná z Pezinka a pani Boorová z Piešťan.

Výhercom gratulujeme! Desať víťazných príspevkov vám postupne predstavíme na facebookovej stránke Vlastnými rukami. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.