Študenti si zmerali sily v treťom ročníku súťaže Husqvarna Drevorubač Junior 2017

image 40196 25 v1

Študenti lesníckych škôl mali opäť možnosť predviesť svoje drevorubačské zručnosti. V Banskej Štiavnici sa 20. a 21. apríla uskutočnil už tretí ročník Husqvarna Drevorubač Junior, pilčíckej súťaže s motorovými pílami Husqvarna.

Súťažili medzi sebou študenti prvého až štvrtého ročníka denného štúdia slovenských lesníckych škôl. Každú školu mohlo reprezentovať najviac jedno družstvo zložené z troch študentov. Mladí lesníci mali však aj možnosť súperiť jednotlivo a ocenení boli aj ich tréneri, ktorí svojich odchovancov pripravovali. Pre prácu s drevom mali perfektne pripravené motorové píly Husqvarna vybavené originálnym príslušenstvom, ktorým dali zabrať v piatich rôznych disciplínach.

V piatok prebehla divácky najpútavejšia časť – paralelné odvetvovanie. Najšikovnejším pilčíkom sa stal Peter Jurášek, ktorý s Husqvarna pílou odvetvil strom za 38,51 sekúnd.

V ďalších súťažných disciplínach bodovalo na plnej čiare družstvo z Tvrdošína, ale presadili sa aj Prešovčania.

Cenu za celkového víťaza si prevzal Jozef Škvarek, ktorý získal krásnych 1385 bodov a má možnosť stať sa členom závodného tímu Husqvarna. V prípade záujmu tak získa podporu na ďalšie drevorubačské národné a celosvetové súťaže.

Hlavným rozhodcom súťaže bol trojnásobný majster Českej republiky, Ing. Jiří Vorlíček, ktorý spolu s kolegami dohliadal na dodržanie medzinárodných pravidiel organizácie IALC.

Fanúšikovia drevorubačského remesla nielen usilovne povzbudzovali svojich favoritov, ale mali aj možnosť vyskúšať si neobvyklý sprievodný program, a to hod sekerou, ktorý vo svete patrí medzi ďalšie zaujímavé súťažné disciplíny.

Celkové výsledky:

  • Disciplína spiľovanie stromu  –  Jozef Škvarek, SOŠ Tvrdošín, počet bodov 620
  • Disciplína výmena reťaze – Jozef Škvarek, SOŠ Tvrdošín, počet bodov 95
  • Disciplína kombinovaný rez – Erik Čech, Prešov, počet bodov 166
  • Disciplína  presný rez na podložke – Jozef Škvarek, SOŠ Tvrdošín, počet bodov 203
  • Disciplína paralelné odvetvovanie – Peter Jurášek, SOŠ Tvrdošín, počet bodov 366

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.