Novembrový časopis Urob si sám je práve v predaji!

Nepremeškajte nové číslo, ktoré nájdete vo svojich stánkoch už od 20. 10.!

Každý, kto sa niekedy pokúsil natrieť kuchynské skrinky alebo hrdzavé zábradlie obyčajnou krycou farbou s najväčšou pravdepodobnosťou nemohol byť s výsledkom spokojný. Existujú totiž povrchy, ktoré nechcú tak rýchlo nadviazať trvalé spojenie so žiadnou farbou. Vtedy musia nastúpiť skutočný špecialisti! Vyznať sa v nich ale nie je často krát jednoduché, preto sme vám v aktuálnom vydaní pripravili prehľad jednotlivých náterov na všetky problémové povrchy.

Upratovanie záhrady v jeseni nie je veľmi obľúbená činnosť, za to veľmi užitočná. Ak si záhradu v tomto období nezanedbáte, ochránite svoje rastliny pred vplyvom zimy a na jar si ušetríte množstvo práce. V novembrovom Urob si sám nájdete prehľad najdôležitejších činností, ktoré by ste mali pred zimou stihnúť v záhradke urobiť.

Predplatné časopisu

Rastlinám, ktoré pestujete v malých a stredne veľkých kvetináčoch, poslúži ako útočisto v miernej zime zimná minizáhradka. Môžete ju oprieť o slnečnú stranu domu, prípadne ju vďaka namontovaným kolieskam podľa potreby presunúť. Kompletný návod s podrobnou schémou na jej zhotovenie nájdete v novembrovom vydaní.

Ak chcete obohatiť svoj život, začnite kompostovať. Kompostovanie je to najlepšie, čo môžete pre životné prostredie a vašu pôdu v záhradke urobiť. Pri jesennom upratovaní vám vznikne veľké množstvo bioodpadu, ktorý by bolo škoda nevyužiť. Manuál kompostovania, návody s podrobnými schémami na výrobu vlastného kompostéra, či rady, ako sa vyhnúť pri kompostovaní rôznym úskaliam, nájdete v novembromom čísle Urob si sám!

Viete, ktoré zimné pneumatiky na SUV sa neoplatí kupovať? Prekvapením veľkého testu, kde bolo testovaných dvanásť plášťov s priemerom 235/55 R17 vyhovel testovaným parametrom len jeden. Ktorý z nich vyhral vám prezradíme v aktuálnom Urob si sám.

Predplatné časopisu

To však nie je ani zďaleka všetko. V novembrovom čísle mesačníka Urob si sám sa dočítate aj o tom, ako rekonštruovať strechu a ktorú krytinu zvoliť, ukážeme vám ako namontovať strešné okno do existujúcej strechy a taktieť ako bojovať proti teplotným stratám v miestnostiach pod strechou.