Nové číslo časopisu Záhrada 01/2017 v predaji

Nové číslo časopisu Záhrada 01/2017 v predaji

Milí priatelia, zima je presne taká, aká má byť, a to je dobre. Vonku mrzne a všetko, čo má zahynúť, spoľahlivo zahynie. O to menej škodcov bude napádať našu záhradu počas sezóny. To však neznamená, že úrodu či kvety nebudeme musieť chrániť. Naopak, na ochranu myslime už teraz a postarajme sa o našich tradičných spojencov.

Ak ešte ho nemáte, môžete im vyrobiť veľmi jednoduché kŕmidlo, ktorého výroba vám zaberie minimum času. Potom im pripravte pochúťku bohatú na tuky a uvidíte, ako stúpne návštevnosť vašej záhrady. Teraz pomôžete vtákom prežiť mrazivú zimu a v sezóne sa vám odvďačia tým najekologickejším spôsobom boja proti škodcom.

Do novej sezóny si naplánujte zeleninové hriadky a zvoľte tie správne kombinácie. Pomaly začnite predpestovávať priesady. Vyberte si aj typ vyvýšeného záhona, ktorý vám najviac vyhovuje, alebo vyberajte z množstva úžasných odrôd černíc a malinočerníc.

Využite čas do začiatku sezóny a zrenovujte si poštovú schránku či skrinku na kľúče, a ak plánujete v záhrade zmenu, nechajte sa inšpirovať nápadmi do novej sezóny.

Už tradične sa môžete tešiť aj na obľúbenú rubriku nestora slovenského ovocinárstva – pána profesora Hričovského, ktorý tentoraz poradí vhodné druhy ovocia do podmienok ďalekých Medzilaboriec.

Toto a mnoho ďalšieho vás čaká v aktuálnom čísle, prajem vám teda príjemné čítanie.

Martin

Z OBSAHU: 

Inšpirácie
■ Zimné krásavice
■ Snehuliak z ponožiek
■ Rozkvitnutá jar

Interiér
■ Čo potrebujú izbové rastliny
■ Epifytický kmeň
■ Naklíčené zdravie
■ Skrinka na kľúče

Okrasná záhrada
■ Zelená záhrada
■ Inšpirácie do záhrady
■ Ruža ako pocta

Praktická záhrada
■ Dobrý nákup
■ Výsev zeleru
■ Pestujeme zeleninu v novej sezóne
■ Ochrana skorej zeleniny

Pre šikovné ruky
■ Jednoduché kŕmidlo
■ Výroba lojových pochúťok

Ovocný sad
■ Skúsený ovocinár radí
■ Nové odrody černíc a malinočerníc

Radíme čitateľom
■ Vyvýšené záhony

Relax
■ Krížovka

Predplatné časopisu Záhrada

Ukážka z časopisu:

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.