Májové číslo hobby magazínu Urob si sám v predaji

Májové číslo hobby magazínu Urob si sám v predaji

Milí čitatelia,
jar je v plnom prúde a na našich záhradkách, chatách i stavbách sa už práce naplno rozbehli. Do tejto pracovnej atmosféry chceme prispieť dobrým nápadmi, návodmi a inšpiráciami, z ktorých mnohé pochádzajú od vás, našich čitateľov. Veľmi nás teší, že nápady a návody, ktoré nám posielate, sú užitočné aj pre ďalších čitateľov a že náš časopis sa stal vhodným prostriedkom na výmenu informácií medzi čitateľmi.

Aj mne prináša uspokojenie, keď články, ktoré píšem, sú pre niekoho užitočné a potrebné. V tom je zmysel ľudskej existencie – poslúžiť iným tým, čo má a čo vie. Ako v prírode každý tvor či rastlina slúži aj inému, každý z nás je tu pre niekoho. A my sme tu pre vás. Preto vás srdečne pozývam začítať sa do najnovšieho čísla nášho časopisu, ktoré sme pre vás pripravili.
Voda je život, a preto vám prinášame informácie o jej úprave, vŕtaní studní alebo starostlivosti o vodu v bazéne. V rubrike Rekonštrukcie sa dočítate o možnostiach zhotovenia a úpravy schodov v byte alebo v záhrade. Keďže mnohí z vás vyrážajú na jar na bicyklové túry, pripravili sme krátky článok o nastavení bicyklových bŕzd. Milovníkom grilovačiek a opekačiek je určená rubrika Rady, v ktorej nájdete tipy, ako upraviť ohnisko v záhrade alebo zhotoviť jednoduchý gril. Pekný trávnik je pýchou každého majiteľa domu. Treba sa oň dobre postarať nielen zavlažovaním, ale aj vertikuláciou a prevzdušnením – prečítať si môžete o vhodných pomôckach na tento spôsob údržby. Na jar býva vhodné počasie aj na natieranie plota, plechovej strechy či iných kovových stavebných prvkov v exteriéri. Natieraniu kovov a lepeniu plastov sa venujeme v rubrike Ako na to. Aby v zime bolo na chate teplo, môžete si už s predstihom upraviť kachle – peterky, takže sa v nich bude dať akumulovať teplo. Zatepľovanie budov je dnes nevynutnosťou, preto sa v rubrike Materiály venujeme rôznym prvkom zateplenia. Celú mozaiku článkov a fotografií dopĺňajú zaujímavé čitateľské nápady a návody spolu s výrobkami v rubrike Dobrý nákup.
Milí čitatelia, v tomto veľkonočnom čase, keď počas sviatočných dní mnohí z vás či už pri práci v záhrade alebo okolo domu, na prechádzkach v prírode, alebo pri úvahách o ich dávnej histórii prežívate radostné pocity obnovy a znovuzrodenia, vám i vašim blízkym prajem v mene celej redakcie pekný jarný čas, veľa radosti, zdravia a chuti do života.
                                                                                                Stanislav Botur, redaktor


Z OBSAHU:
BAUMAX RADÍ
Voda, teplo a uvoľnenie
RADY
Gril a ohnisko
Lenivé peterky

Bicykel
Montáž a nastavenie mechanickej kotúčovej brzdy
AKO NA TO
Natierame kovy v exteriéri
Lepíme kovy a plasty

ZÁHRADA
Štrkový záhon zo suchomilných rastlín
Červené a modré plody

TÉMA – ÚPRAVA VODY
Úprava pitnej vody
Studne – zdroje vody

Narážané, vŕtané a kopané studne
Prostriedky na úpravu vody v bazéne
REKONŠTRUKCIE A OPRAVY
Oprava schodísk
MATERIÁLY A VÝROBKY
Materiály na zatepľovanie
NÁRADIE A STROJE
Trávne frézy, prevzdušňovače, rotavátory
NÁVODY A TIPY
Viacúčelové zariadenie
Výroba koníka z bavlnenej látky
Transportný nosič


Foto na titulnej strane: isifa Image Service

ZAPOJTE SA DO SÚŤAŽE NÁPAD 2011!

Pošlite nám svoje návody a tipy!
Každý mesiac oceníme tri najlepšie návody uverejnené v rubrike Návody a tipy prémiou 67 €
Mená výhercov oznámime vždy dva mesiace po uverejnení návodov.

Píšte !
Redakcia UROB SI SÁM
JAGA GROUP, s. r. o.
P. O. Box 61, Imricha Karvaša 2, 810 05 Bratislava 15
Pošlite e-mail!  vladimir.chudy@jaga.sk
Telefonujte! 02/50200288

Montáž a nastavenie mechanickej kotúčovej brzdy
Pri bežných bicykloch sa stretávame s brzdami, ktorých čeľuste dosadajú na ráf kolesa. Ich účinnosť sa znižuje vlhkosťou, napríklad v daždi. Preto sa najmä na terénnych bicykloch používajú citlivejšie kotúčové brzdy. Možno nimi pohodlne pribrzďovať. Ťažšie sa však nastavujú.

Natierame kovy v exteriéri
Kovové predmety používané v exteriéri spoľahlivo a dlhodobo ochránime pred koróziou náterovým systémom s väčším počtom vrstiev náterovej látky a s väčšou hrúbkou. Na predĺženie životnosti náteru musíme nanášať viac tenších vrstiev farby, s výnimkou použitia farby určenej na nanášanie v hrubých vrstvách.

Červené a modré plody nielen na okrasu, ale aj na úžitok
Veľké vidiecke záhrady majú možnosť čerpať námety z moderného poňatia záhrad. V skupine planých, poloplaných a menej pestovaných ovocných druhov sa prelína okrasná hodnota s úžitkovou. Pri vhodnom vysadení trvalkami a ucelenými skupinami drevín, prípadne vyšších solitérov nie je nutné záhrade venovať veľa starostlivosti. Nemáme čas na zber ovocia ? Stačia pre našu spotrebu 3 – 4 ovocné stromy v základných druhoch? Čo s ostatným priestorom?

Viac informácií nájdete na stránke časopisu www.casopisuss.sk
–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje