Májové číslo hobby magazínu Urob si sám v predaji

Májové číslo hobby magazínu Urob si sám v predaji

Milí čitatelia,
jar je v plnom prúde a na našich záhradkách, chatách i stavbách sa už práce naplno rozbehli. Do tejto pracovnej atmosféry chceme prispieť dobrým nápadmi, návodmi a inšpiráciami, z ktorých mnohé pochádzajú od vás, našich čitateľov. Veľmi nás teší, že nápady a návody, ktoré nám posielate, sú užitočné aj pre ďalších čitateľov a že náš časopis sa stal vhodným prostriedkom na výmenu informácií medzi čitateľmi.

Aj mne prináša uspokojenie, keď články, ktoré píšem, sú pre niekoho užitočné a potrebné. V tom je zmysel ľudskej existencie – poslúžiť iným tým, čo má a čo vie. Ako v prírode každý tvor či rastlina slúži aj inému, každý z nás je tu pre niekoho. A my sme tu pre vás. Preto vás srdečne pozývam začítať sa do najnovšieho čísla nášho časopisu, ktoré sme pre vás pripravili.
Voda je život, a preto vám prinášame informácie o jej úprave, vŕtaní studní alebo starostlivosti o vodu v bazéne. V rubrike Rekonštrukcie sa dočítate o možnostiach zhotovenia a úpravy schodov v byte alebo v záhrade. Keďže mnohí z vás vyrážajú na jar na bicyklové túry, pripravili sme krátky článok o nastavení bicyklových bŕzd. Milovníkom grilovačiek a opekačiek je určená rubrika Rady, v ktorej nájdete tipy, ako upraviť ohnisko v záhrade alebo zhotoviť jednoduchý gril. Pekný trávnik je pýchou každého majiteľa domu. Treba sa oň dobre postarať nielen zavlažovaním, ale aj vertikuláciou a prevzdušnením – prečítať si môžete o vhodných pomôckach na tento spôsob údržby. Na jar býva vhodné počasie aj na natieranie plota, plechovej strechy či iných kovových stavebných prvkov v exteriéri. Natieraniu kovov a lepeniu plastov sa venujeme v rubrike Ako na to. Aby v zime bolo na chate teplo, môžete si už s predstihom upraviť kachle – peterky, takže sa v nich bude dať akumulovať teplo. Zatepľovanie budov je dnes nevynutnosťou, preto sa v rubrike Materiály venujeme rôznym prvkom zateplenia. Celú mozaiku článkov a fotografií dopĺňajú zaujímavé čitateľské nápady a návody spolu s výrobkami v rubrike Dobrý nákup.
Milí čitatelia, v tomto veľkonočnom čase, keď počas sviatočných dní mnohí z vás či už pri práci v záhrade alebo okolo domu, na prechádzkach v prírode, alebo pri úvahách o ich dávnej histórii prežívate radostné pocity obnovy a znovuzrodenia, vám i vašim blízkym prajem v mene celej redakcie pekný jarný čas, veľa radosti, zdravia a chuti do života.
                                                                                                Stanislav Botur, redaktor


Z OBSAHU:
BAUMAX RADÍ
Voda, teplo a uvoľnenie
RADY
Gril a ohnisko
Lenivé peterky

Bicykel
Montáž a nastavenie mechanickej kotúčovej brzdy
AKO NA TO
Natierame kovy v exteriéri
Lepíme kovy a plasty

ZÁHRADA
Štrkový záhon zo suchomilných rastlín
Červené a modré plody

TÉMA – ÚPRAVA VODY
Úprava pitnej vody
Studne – zdroje vody

Narážané, vŕtané a kopané studne
Prostriedky na úpravu vody v bazéne
REKONŠTRUKCIE A OPRAVY
Oprava schodísk
MATERIÁLY A VÝROBKY
Materiály na zatepľovanie
NÁRADIE A STROJE
Trávne frézy, prevzdušňovače, rotavátory
NÁVODY A TIPY
Viacúčelové zariadenie
Výroba koníka z bavlnenej látky
Transportný nosič


Foto na titulnej strane: isifa Image Service

ZAPOJTE SA DO SÚŤAŽE NÁPAD 2011!

Pošlite nám svoje návody a tipy!
Každý mesiac oceníme tri najlepšie návody uverejnené v rubrike Návody a tipy prémiou 67 €
Mená výhercov oznámime vždy dva mesiace po uverejnení návodov.

Píšte !
Redakcia UROB SI SÁM
JAGA GROUP, s. r. o.
P. O. Box 61, Imricha Karvaša 2, 810 05 Bratislava 15
Pošlite e-mail!  vladimir.chudy@jaga.sk
Telefonujte! 02/50200288

Montáž a nastavenie mechanickej kotúčovej brzdy
Pri bežných bicykloch sa stretávame s brzdami, ktorých čeľuste dosadajú na ráf kolesa. Ich účinnosť sa znižuje vlhkosťou, napríklad v daždi. Preto sa najmä na terénnych bicykloch používajú citlivejšie kotúčové brzdy. Možno nimi pohodlne pribrzďovať. Ťažšie sa však nastavujú.

Natierame kovy v exteriéri
Kovové predmety používané v exteriéri spoľahlivo a dlhodobo ochránime pred koróziou náterovým systémom s väčším počtom vrstiev náterovej látky a s väčšou hrúbkou. Na predĺženie životnosti náteru musíme nanášať viac tenších vrstiev farby, s výnimkou použitia farby určenej na nanášanie v hrubých vrstvách.

Červené a modré plody nielen na okrasu, ale aj na úžitok
Veľké vidiecke záhrady majú možnosť čerpať námety z moderného poňatia záhrad. V skupine planých, poloplaných a menej pestovaných ovocných druhov sa prelína okrasná hodnota s úžitkovou. Pri vhodnom vysadení trvalkami a ucelenými skupinami drevín, prípadne vyšších solitérov nie je nutné záhrade venovať veľa starostlivosti. Nemáme čas na zber ovocia ? Stačia pre našu spotrebu 3 – 4 ovocné stromy v základných druhoch? Čo s ostatným priestorom?

Viac informácií nájdete na stránke časopisu www.casopisuss.sk
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.