LUXMETER zistí úroveň presvetlenia interiéru

image 33333 25 v1

Dostatočné presvetlenie interiéru by malo byť jedným z cieľov investorov nielen počas stavby nového domu, ale aj počas rekonštrukcie. To, či sa interiér podarilo dostatočne presvetliť, si možno teraz skontrolovať jednoducho a efektívne – vďaka aplikácii pre smartfóny a tablety LUXMETER.

Bez ohľadu na to, či ide novostavbu alebo rekonštrukciu, treba vždy hľadieť na svetelné podmienky, ktoré okolité prostredie poskytuje. Zároveň, ak je to možné, sa treba snažiť vyťažiť z nich čo najviac. LUXMETER – aplikácia pre tablety a smartfóny pomôže investorom zistiť, či sa im snaha o dostatočné presvetlenie interiéru počas projektovania vydarila.

Ovládanie aplikácie LUXMETER je úplne jednoduché. Po stiahnutí a nainštalovaní do smartfónu alebo tabletu ju možno hneď spustiť a prejsť sa po všetkých miestnostiach domu. Telefón treba držať displejom nahor, pričom sa okrem snímania osvetlenosti ponúka možnosť sledovať hodnoty presvetlenia v rôznych priestoroch. Aplikácia zároveň hneď ukáže, pre aký priestor sa daná úroveň presvetlenia hodí a aké sú odporúčané hodnoty pre konkrétnu miestnosť. Aktuálne nameraný výsledok možno na obrazovke zastaviť pomocou tlačidla „pause“, ďalšie meranie sa spustí pri stlačení „play“. Aplikácia meria a zobrazuje orientačné hodnoty intenzity osvetlenia v luxoch.

Intenzitu osvetlenia a úroveň svetelných podmienok, či už doma alebo v práci, možno zistiť prostredníctvom aplikácie LUXMETER. Je k dispozícii bezplatne v Google Play alebo v App Store.

www.velux.sk/zdravebyvanie

VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.