Letné horúčavy v podkroví? Zabránite im aj bez klimatizácie

masívna strecha
Zdroj: Xella

Masívna strecha Ytong Komfort nielenže udrží teplotu i v tropických teplách, ale aj vďaka nej zároveň splníte sprísňujúce sa požiadavky na zníženie energetického štandardu budov.

Nové prísnejšie požiadavky na zníženie energetickej náročnosti vyžadujú v energetických preukazoch (certifikátoch) budov aj uvedenie množstva tepla potrebného na chladenie objektu.

masívna strecha
Zdroj: Xella

Ťažká masívna strecha zabraňuje únikom tepla a zároveň chráni podkrovie proti prehrievaniu. Pri strechách je dôležitým parametrom tzv. fázový posun. To je čas, za ktorý sa strešná konštrukcia prehreje. Čím je konštrukcia ľahšia, tým je prehrievanie rýchlejšie a naopak. V prípade drevených krovov to býva cca 4 hodiny. Znamená to, že v letnej sezóne sa drevený krov rýchlo prehreje a podvečer sa v podkroví nedá vydržať. Strecha Ytong Komfort má fázový posun cca 13 hodín, čiže teplo, ktoré pôsobí na strechu, nestihne preniknúť do obytného priestoru skôr, než slniečko zapadne. Ďalšou výhodou súvisiacou s hmotnosťou strechy je ochrana proti hluku. Ťažké konštrukcie utlmia väčší hluk ako tie ľahké. Pridanou hodnotou je nehorľavosť konštrukcie.

www.ytong.sk

Komentáre

Pridať komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.