Komunikovať s vlastnou domácnosťou sa oplatí

mobilná aplikácia
Zdroj: iStock

Komunikovať s našou domácnosťou nie je v súčasnosti žiaden sci-fi scenár. Doba zdokonaľujúcich sa moderných technológii nám uľahčuje život. A ak tieto technológie dokážu ochrániť nás aj našich blízkych, o dôvod viac, aby sme ich začali využívať. Jednou z takýchto možností je SPP SMARTHOME alebo inteligentná domácnosť, hovorí Tibor Jedlička, senior produktový špecialista zo spoločnosti SPP.

Ako v praxi funguje inteligentná domácnosť?
Inteligentná domácnosť funguje na princípe plne automatizovaného systému. Stačí „chytrá krabička“ a Wi-Fi pripojenie. Súčasné bezdrôtové technologické riešenia eliminujú potrebu hrubých stavebných úprav a nevyžadujú si ani závratné investície. Systém si na základe nami nastavených parametrov dokáže sám napríklad regulovať kúrenie, osvetlenie, či žalúzie. Čo sa týka regulácie teploty v byte, či dome, tú zabezpečuje systém pomocou termostatických hlavíc umiestnených na ventiloch radiátorov, ktoré dokážu presne zmerať teplotu v izbe. Údaje systém priebežne vyhodnocuje a následne reguluje ventil na kúrení podľa potreby. Môžeme si nastaviť požadovanú teplotu domácnosti v konkrétnom čase, dokonca samostatne pre každú izbu. Rovnako je možné diaľkovo ovládať intenzitu svietenia alebo farbu svetla podľa situácie a nálady. Zaujímavosťou je tiež možnosť prepojiť ovládanie svetla s prehrávačom hudby.

mobilná aplikácia
Zdroj: iStock

Inteligentná domácnosť vie chrániť svojich obyvateľov. Takže nie je to len „hračka“ na diaľkové ovládanie pre dospelých?
V žiadnom prípade, aj keď našich zákazníkov komunikovať so svojou domácnosťou baví. V prípade inštalácie bezpečnostných kamier nám systém umožňuje 24 hodín denne vidieť, čo sa u nás doma deje. A to nie je všetko. Súčasťou SPP SMARTHOME sú tiež detektory úniku plynu a detektory dymu, ktoré v určitej technickej konfigurácii dokážu v prípade potreby vypnúť vybrané zariadenia z prevádzky, prípadne odstaviť prívod energií a zabrániť tak doslova nevyčísliteľným škodám. Rovnako systém umožňuje zapojiť tzv. záplavové detektory, ktoré snímajú vytečenú vodu a dokážu dať signál spínaciemu prvku na uzavretie ventilu nášho hlavného prívodu vody.

mobilná aplikácia
Zdroj: iStock

Sú inteligentné domácnosti skutočne dostupné pre každého?
SPP SMARTHOME nie je primárne otázkou ceny. Pri jeho budovaní vychádzame v podstate z jedného riadiaceho zariadenia, ktorého umiestnenie si nevyžaduje žiadne hrubé stavebné zásahy a internetového pripojenia, ktoré je už vo väčšine domácnosti samozrejmosťou. V rámci SPP prinášame zákazníkom riešenia na mieru. Pomyselné IQ svojej domácnosti tak môžete zvyšovať postupne. To znamená, že si vyskúšate najskôr základné funkcie a ak sa vám táto forma komunikácie s domácnosťou a jej ochrany zapáči, postupne je možné pridávať ďalšie a ďalšie funkcie. Začať sa dá napríklad so štartovacou SMART sadou „Dom pod palcom“ so základnými funkciami.

Dokáže nám smarthome ušetriť peniaze v rodinnom rozpočte?
Už len reguláciou kúrenia v čase, keď nie sme doma, získame výrazné úspory. Certifikované SMARTHOME technológie od SPP vedia zabezpečiť výrazné zníženie energetickej náročnosti našej domácnosti, čo prináša reálne finančné úspory. V spolupráci s partnerom ponúkame certifikované zariadenia s až 5 ročnou zárukou. Pre zákazníkov SPP v rámci odberu zemného plynu alebo elektrickej energie aj automatickú zľavu 18% z cenníkových cien a tiež poradenstvo pri zostavovaním systému. Bezplatné konzultácie pritom nie sú len otázkou osobného kontaktu. Na stránke spp.sk je voľne prístupný kontaktný formulár a záujemcovia môžu využiť aj komunikáciu prostredníctvom mailu, či telefonicky.

Zdroj: PR článok Slovenský plynárenský priemysel, a.s.