Jarný špeciál Môjho domu už v predaji

Jarný špeciál Môjho domu už v predaji

Špeciálne vydanie časopisu Môj dom je venované úsporným domom – dozviete sa v ňom všetko podstatné pre to, aby ste sa pri stavbe toho svojho vysnívaného bývania vedeli správne rozhodnúť. Nájdete ho na stánkoch a v hypermarketoch od 19. mája.

Môj dom špeciál je venovaný energeticky úsporným domom – nájdete v ňom inšpiratívne realizácie, námety ako postaviť dom, ktorého prevádzka bude stáť čo najmenej, aj rady a odporúčania odborníkov, na základe ktorých sa budete môcť správne rozhodnúť pri výbere či riešení rôznych problémov. 


 

V špeciálnom vydaní Môjho domu nájdete:

Priamočiara logika

Predstavíme vám prízemný nízkoenergetický dom s izbami uloženými popri fasáde obrátenej do záhrady ako koráliky na niti. Pre štvorčlennú rodinu bol sympatickým, jednoduchým riešením, bez schodov či dispozičných komplikácií.

Pasívny, aktívny, nulový…

Tieto pojmy vám nič nehovoria? V špeciálnom vydaní Môjho domu nájdete vysvetlenie, čo presne obnášajú rôzne kategórie energeticky úsporných domov.

Čo prináša nová tepelnotechnická norma?

Pravidlá sa menia, a ak sa chystáte stavať, mali by ste vedieť, aké parametre by mal mať rodinný dom dnes a ako sa budú meniť požiadavky v najbližších rokoch. 

Hľadanie rovnováhy

Ako sa býva rodine architektky v pasívnom dome, ktorý sama navrhla? Pohodlne a s minimálnymi nákladmi, takže k všeobecnej spokojnosti. Podrobnosti sa dozviete v Mojom dome špeciál.

Správne zasadený dom

Najmä pri úsporných domoch je dôležité, aby ich stavba bola sledom správnych rozhodnutí. To prvé – kde stavať, je zároveň tým najdôležitejším.

Tehla, betón alebo drevo?

Ako si vybrať materiál na stavbu pasívneho domu, sme sa v špeciálnom vydaní Môjho domu opýtali odborníka zo stavebnej praxe.

Priznať farbu

Navštívili sme aj nízkoenergetický dom neďaleko Bratislavy, v ktorom sa podarilo udržať na uzde technické parametre, dispozičné požiadavky aj ekonomické limity majiteľov tak, aby neutrpela ani jeho estetická stránka.

Pravidlá úsporných okien

Aby stavba dosiahla nízkoenergetické či ešte lepšie parametre, musia okná zabezpečiť dostatočné solárne zisky. Zároveň sú však potenciálne slabým miestom v tepelnom obale domu. Ako si vybrať tak, aby bolo všetko v optimálnej rovnováhe, vám poradíme v  jarnom špeciále Môjho domu.

Ako sa žije v aktívnom dome?

Aktívne domy, ktoré sú schopné samy vyprodukovať všetku energiu na svoju prevádzku, sú bývaním budúcnosti. Mladá rakúska rodina si mohla vyskúšať, ako sa v takomto dome žije – strávili v ňom presne rok.

Čím zatepliť?

Prehľad kontaktných tepelnoizolačných systémov, ktorý nájdete v našom špeciálnom vydaní, vám pomôže zorientovať sa v širokej ponuke firiem.

3x hospodárne s vodou

Pozreli sme sa aj na tri možnosti použitia vody a hospodárenia s ňou – vŕtanú studňu, využitie dažďovej vody a čistiareň odpadových vôd, ktoré prinášajú finančnú úsporu, a zároveň šetria našu planétu.

 

Predplatné časopisu Môj dom

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.