Stavba domu

Stavba domu

Chystáte sa stavať novučičký rodinný dom alebo prerábať starší? Skôr ako sa pustíte do výstavby či prestavby preštudujte si čo najviac informácií o stavebných materiáloch a technológiách, ktoré sa dnes používajú.

Prvé, čo Vás bude zaujímať bude iste cena materiálu a cena práce. Preštudujte si referencie, ktorých na internete nájdete neúrekom. Ľudia sa so svojimi skúsenosťami radi delia s inými, a preto nie je nič lepšie ako si prečítať názory a skúseností iných. Vďaka nim sa môžete vyhnúť mnohým nepríjemnostiam. Na diskusných fórach nechýbajú ani informácie o tom, ktorá firma za akú cenu materiál ponúka, a aké zľavy poskytuje pri väčšom odbere. Ako sa hovorí, dobrá rada je nad zlato!

Čo je to vlastne stavebný materiál? Stavebný materiál by sme mohli charakterizovať ako látku so špecifickými vlastnosťami. Je to vlastne materiálová základňa, bez ktorej by ste nepostavili váš budúci dom. Pri výstavbe Vášho domu sa nezaobídete bez sádrokartónu, ktorý je dôležitým materiálom pri suchej výstavbe. Sádrokartón  je odolný proti vlhkosti a  je ľahko tvarovateľný. Sádrokartón je možné využiť pri obložení stien, či pri vytváraní priečok v miestnostiach.

A čo s Vašim starším domom? Skôr, ako sa pustíte do prestavby, poraďte sa s odborníkom, ako treba postupovať. V prvom rade Vám odporučí vymeniť staré okná za nové. Ponuka okien na trhu je veľmi pestrá, zvoliť môžete plastové okná, eurookná alebo drevené okná, výber je len na vás. V prípade potreby Vám odporučí sanáciu muriva a zateplenie. Čo je hlavným dôvodom zateplenia domov? Dôvod je jasný: úspora energie na vykurovanie a odstránenie tepelných strát. Nechajte si poradiť od vašich známych, ktorí majú so zatepľovaním domu skúsenosti, ktorá firma je naozaj odborníkom v danom odbore. Zateplením ušetríte značne veľa peňazí.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteZa ušetrené peniaze si môžete zakúpiť vysnívaný nábytok, sedačku do obývačky, novú kuchynskú linku, manželskú posteľ, vaňu či sprchový kút, a mnoho ďalších. Nezabudnite, že množstvo energie v domácnosti ušetríte vďaka led žiarovkám, ktoré Vám budú slúžiť niekoľko rokov.

Pokiaľ by ste nemali dostatok finančných prostriedkov na realizáciu svojho sna, požiadajte o poskytnutie úveru alebo pôžičky na bývanie.
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.