Dajte stopku svojej uhlíkovej stope s SPP

Uhlíkové emisie. Za posledné mesiace nás toto slovné spojenie atakuje z mnohých strán. Riešia ich politici, odborníci, aktivisti, ale stávajú sa aj súčasťou diskusií pri káve či pive. Prijímajú sa globálne, európske i lokálne programy na ich znižovanie. Väčšine z nás aj pri tomto čítaní napadne množstvo splodín produkovaných najmä dopravou a priemyslom.

Uhlíkové emisie (CO2) však produkuje každý jeden človek svojou každodennou činnosťou. „Zjednodušene povedané, každý z nás zanecháva svoju uhlíkovú stopu. Tá môže byť väčšia či menšia, podľa toho, ako každý deň pristupujeme k ochrane životného prostredia a šetreniu energiami. Aj keď si neuvedomujeme, aj to, ako energeticky efektívne varíme, perieme, koľko času strávime na sociálnych sieťach a na internete alebo ako doma kúrime a vetráme, rozhoduje o veľkosti emisnej stopy, ktorú tvoríme. A aj keď to znie na prvé počutie nespojiteľne, týka sa to tiež nakupovania oblečenia či toho, čo jeme,“ hovorí Peter Kučera, riaditeľ sekcie predaja hromadný trh spoločnosti SPP.

Uhlíková stopka od SPP

Aj preto spoločnosť SPP prišla s ponukou inovatívneho zeleného produktu pre domácnosti. V rámci tohto produktu dostáva každý zákazník SPP konkrétny návod, ako môže znížiť svoju uhlíkovú stopu a šetriť životné prostredie. „Našim zákazníkom priamo pomáhame s realizáciou konkrétnych a jednoduchých opatrení, vďaka ktorým každý deň znížia svoju osobnú uhlíkovú stopu. Každý z nich si pritom môže vybrať rozsah produktu, ktorý mu vyhovuje. Nie sú to čisto teoretické rady. Zákazníci SPP, ktorí sa rozhodnú pre tento produkt, dostanú aj konkrétne prepočty, vďaka ktorým budú presne vedieť, ako uhlíkovú stopu tvoria a o koľko sa im ju podarí znížiť, ak zmenia svoje spotrebiteľské správanie,“ potvrdzuje Peter Kučera. SPP zároveň v súvislosti s týmto produktom realizuje aj vlastnú osobnú iniciatívu. Spoločnosť sa totiž zaväzuje k tomu, že ak sa zákazníci rozhodnú pre tento nový produkt, SPP bude v rámci svojho projektu „Zelené CO2 realizovať výsadbu stromov s cieľom kompenzovať uhlíkovú stopu každého jedného zákazníka v rozsahu, ktorý zodpovedá jeho priemernej spotrebe v konkrétnej odbernej tarife.

Nová ponuka, nové Zákaznícke centrum SPP

Zákazníci SPP môžu získať viac informácií nielen o Uhlíkovej stopke, ale aj o ďalších výhodných produktoch a službách od odborníkov tak na webstránke www.spp.sk, ako aj prostredníctvom e-mailu či telefonicky na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363. „Zároveň máme najširšiu sieť 19 existujúcich zákazníckych centier po celom Slovensku. A čo nás veľmi teší, už onedlho k nim pribudne jubilejné 20. centrum v bratislavskom nákupnom centre Aupark,“ hovorí o poslednej novinke SPP Peter Kučera. Rozhodnutie ponúkať svoje služby 7 dní v týždni s ideálnou dostupnosťou, aj keď zatiaľ len pre ľudí zo západného Slovenska, je podľa SPP logickým rozhodnutím. „Neustále rozširujeme ponuku našich produktov a služieb, preto sa chceme ľuďom ešte viac priblížiť. Zároveň prinášame v rámci svojho konceptu inovatívny prístup k zákazníkom. Ten pocítite už pri vstupe. Štandardné tlačenie lístočkov s poradovým číslom nie je nevyhnutnosť. Pokojne sa môžete zaregistrovať, ísť nakupovať a o tom, že sa blížite v poradí na vybavenie, vás bude včas informovať SMS správa. Navyše naše zákaznícke centrum ako jediné svojho druhu na Slovensku prinesie zároveň smart zábavu a možnosť získať nové informácie o ochrane životného prostredia a produktoch SPP netradičným, atraktívnym spôsobom. Zákazníci si budú môcť krátiť chvíle napríklad tým, že si vypočítajú svoju vlastnú uhlíkovú stopu, zahrajú rôzne interaktívne hry, vyriešia kvíz alebo si môžu vytočiť darček na Kolese šetrenia,“ uzatvára Peter Kučera. SPP počíta s otvorením nového zákazníckeho centra v Auparku na jar 2020.

ZDROJ PR článok spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s.