Tulipán Canasta

tulipan canasta

Ohnivočervený tulipán s mierne strapcovitým bielym lemovaním lupienkov. Krásne vynikne v v susedstve trávnatej plochy alebo rôznych jednofarebných kvetov. Obvod cibule: 11/12 cm.

Zlaté pravidlo:

Výsadba sa vám vždy podarí, ak cibuľku zatlačíte do hĺbky, ktorá zodpovedá dvojnásobku výšky cibuľky.
K vysokorastúcim kvetinám, ako sú napr. dálie, sa oplatí už pri výsadbe umiestniť opornú tyč. Okrem toho takto ľahko spoznáte, kde ste cibuľku zatlačili do zeme.

Skracovaním stredného výhonku docielite silnejšie a hustejšie kvetenstvo rastliny. Za suchého leta je potrebné dbať na dostatočnú zálievku, pretože len tak rastlina dobre porastie.

Čo možno neviete: I po období kvitnutia je treba rastlinu zalievať, lebo cibule naďalej rastú, až do zažltnutia a odumretia listov. Už v tejto dobe sa rastlina pripravuje na kvitnutie v ďalšom roku a potrebuje tak mnoho dôležitých živín. Preto sa zalieva ako pred, tak i – a to je dôležité – po odkvitnutí.

Nebojte sa vyskúšať rôzne farebné variácie – červené alebo biele tulipány obklopené modrými hyacintmi, alebo fialové korunkovky obkolesené veľkokvetými bielymi tulipánmi.

Viac na www.sieberz.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.