Tulipán Barbados

Tulipán Barbados

Nádherný tulipán so strakatými okrajmi. Obvod cibule má 11 až 12 centimetrov. 

Cibuľoviny nevyžadujú žiadnu mimoriadnu starostlivosť. Okolie udržujte bez buriny, pôdu v prípade potreby nakyprite a popolievajte. Odkvitnuté rastliny odstraňujte, aby v plnej kráse dominovali práve kvitnúce kvety. Akonáhle sa objavia na jar prvé výhonky, odporúča sa pôdu trochu obohatiť organickým hnojivom. Všeobecne sa odporúča uskutočniť aj preventívnu ochranu rastlín. V prípade vyskytnutia akýchkoľvek škodcov alebo chorôb treba uskutočniť cielené protiopatrenia akonáhle identifikujeme škodcu, resp. chorobu.  

Ak chcete vytvoriť pestrofarebný záhon tulipánov, cibule by ste mali každoročne vyberať z pôdy a znovu vysadiť. Snežienky naopak môžete nechať niekoľko rokov na tom istom mieste. Po vysadení, hlavne v prípade cibuľovín sadených na jeseň, zalievať už netreba.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.