Citrónovník

Citrónovník

Šľachtený citrónovník, ktorý vás môže potešiť voňavými kvetmi a jedlými plodmi. Uprednostňuje chránené, slnečné stanovište. Výsadba do kyslej, rašelinovej pôdy. Vyžaduje pravidelnú zálievku a prihnojovanie! Prezimovanie: na svetlom mieste s teplotou 5 až 10 stupňov.

Starostlivosť o citrusovníky

 
Týmto rastlinám musíme vytvoriť podmienky, ktoré sú prakticky identické s klimatickými podmienkami stredozemných krajín. to znamená cca 10 stupňov v zimnom období a príjemné slnečné počasie cez leto. Majú veľmi vysoké požiadavky na svetlo, kvitnú od februára do apríla a plody prinášajú od polovice apríla.
 
Citrusovníky prinášajú plody, preto pre tvorbu ovocia vyžadujú veľké množstvo výživných látok. Keďže živiny odčerpávajú z pôdy, musíme ich sústavne dopĺňať. Môžeme to uskutočniť presadením, resp. aplikovaním rôznych tekutých hnojív. Dnes sú už prístupné viaczložkové hnojivá pre citrusovníky ako aj špeciálne substráty. 
Tieto rastliny treba na jeseň obyčaje ostrihať, s cieľom regulovať ich rast, aby konáre neboli príliš dlhé a dokázali relatívne voľne a pohodlne udržať plody aj na budúci rok. Konáre skrátime typicky o tretinu. 
 
Prezimovanie: Citrusové rastliny je najvhodnejšie umiestniť do svetlej miestnosti, kde sa teplota pohybuje okolo 10-12 stupňov. Svetlejšia garáž alebo schodište môžu byť ideálnym miestom. V zimnom období treba znížiť zálievku na minimum.

 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.