Predĺžte trvanlivosť dreva

čistenie terasy z dreva
Zdroj: shutterstock.com

Na jar nás do záhrady lákajú prvé teplé lúče. Skôr ako si budete môcť oddýchnuť a užiť si ich, nevyhnete sa jarnému upratovaniu terasy či skleníka.

Po zime je záhradný nábytok a terasa zaprášená a na ich stave sa podpísalo aj chladné počasie. Prach a pavučiny vám na plastovom a kovovom nábytku veľmi rýchlo pomôže odstrániť vysokotlakový čistič. Pri drevenom nábytku však treba byť pri čistení opatrný. Prúd vody môže drevené vlákna roztrhnúť. Takýto nábytok je lepšie utrieť vlhkou handričkou. Ak je drevo vyblednuté, sivé a nepáči sa vám tento odtieň, môžete zvýrazniť pôvodnú farbu dreva vhodným prípravkom. V prípade, že je povrch drsný a zvetraný, najskôr ho prebrúste. To isté platí aj pre drevené terasy. Pri čistení použite vhodné nadstavce. Následne povrch navoskujte alebo naolejujte, čo predĺži jeho trvanlivosť.

Špinavé alebo sivé drevo pred natieraním najskôr dôkladne vyčistite.
čistenie skleníka
Na čistenie skleníka použite záhradnú hadicu, na ktorú môžete pripojiť špeciálne kefy i metly, ktoré sú ideálne aj na čistenie skleníkov. | Zdroj: shutterstock.com
čistenie črepníkov
Pripravte aj črepníky na sadenie. Dôkladne ich umyte od machu a bielych vápenatých fľakov. Odstránite tak zárodky škodcov a chorôb | Zdroj: shutterstock.com

NÁŠ TIP

Čistič pre terasy

Čistenie drevených terás a iných vonkajších povrchov nie je príliš obľúbený spôsob trávenia voľného času. Spríjemniť a najmä zefektívniť si ho môžete čističom terás PCL 4. Rotujúce valcové kefy a integrovaná funkcia oplachovania zaručujú pohodlné čistenie bez priameho kontaktu s plochou. Dve elektricky poháňané valcové kefy sa otáčajú dozadu, pričom efektívne a rovnomerne odstraňujú aj odolné nečistoty. Nad kefami sú 2 vodné dýzy, vďaka ktorým sa nečistoty rozpúšťajú a zmývajú v jedinom kroku.

Čistič pre terasy Karcher
Vodná hadica umožňuje ručne regulovať prívod vody a minimalizovať jej spotrebu. | Zdroj: Kärcher

Zdroj: PR článok KÄRCHER Slovakia, s.r.o.