/ Recepty /

Grapefruitové želé hviezdičky

grapefruitove zele hviezdicky

Recept na grapefruitové želé hviezdičky

1/2 l šťavy z červených grapefruitov bez kôstok (z cca 5-6 ks podľa veľkosti)
5 PL práškového cukru
2 bal Želatíny čírej Dr. Oetker
1/4 l vody
1 bal Polevy tmavej Dr. Oetker na zdobenie
kryštálový cukor na ozdobu 

1. Grepovú šťavu zmiešame vo vyššej nádobe s cukrom. Do malého hrnca dáme namočiť do 1/4 l vody 2 bal želatíny a necháme napučať. Potom zahrejeme želatínu podľa návodu (ale iba v 1/4 l vody). Zahriatu želatínu dobre vmiešame ručnou metličkou do grepovej šťavy. Nalejeme do pekáčika (alebo na dva hlboké taniere) a dáme stuhnúť do chladničky na min. 2 hodiny.

2. Po stuhnutí vykrojíme formičkou zo želé hviezdičky. Polevu rozohrejeme podľa návodu a nakreslíme cez želé čokoládové prúžky. Polevu necháme stuhnúť. Hviezdičky opatrne vyberieme a naaranžujeme na servírovacie tanieriky. Môžeme ozdobiť kryštálovým cukrom – ako na obrázku.

TIP: Želé je možno krájať na kocky, ak nechceme mať „odpad“. Grapefruity je možné nahradiť pomarančmi, v tomto prípade použijeme iba 2 PL cukru.

Vyskúšané a osvedčené recepty Dr.Oetker

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.